Fenerbahçe Kadıköy’de Beşiktaş’a Kaybetmiyor

Fenerbahçe, Beşiktaş ile pazar günü Kadıköy'de karşı karşıya gelecek

Fenerbahçe Kadıköy’de Beşiktaş’a Kaybetmiyor

Süper Lig Cemil Usta Sezonu’nun 16. haftasında Pazar günü saat 19.00’da oynanacak Fenerbahçe - Beşiktaş karşılaşma öncesinde, Kadıköy'deki derbilerde ev sahibi sarı-lacivertlilerin galibiyet sayısında 3 farkla üstünlüğü görülüyor.

İki takımda, bu zamana kadar resmi ve özel olmak üzere Ülker Stadı'nda 56 kez karşı karşıya geldi. Kadıköy'deki mücadelelerde Fenerbahçe biri hükmen olmak üzere 21, Beşiktaş 18 kez galip gelirken, 17 maç beraberlikle tamamlandı.

Fenerbahçe Kadıköy’de 77 gol atarken Beşiktaş 71 gol ile karşılık verdi.

Lig maçları

Fenerbahçe ve Beşiktaş Kadıköy'deki lig karşılaşmalarında ise galibiyet sayısı ev sahibi sarı lacivertlilerin 6 farkla üstünlüğü bulunuyor.

İki takım, Ülker Stadı'nda 38 kez lig maçlarında sahaya çıkarken, Fenerbahçe 15, Beşiktaş 9 kez kazandı, 14 mücadele ise beraberlikle tamanlandı.

Sarı lacivertliler Kadıköy’de ki lig karşılaşmalarında 51 gol kaydetti, siyah beyazlılar ise deplasmanda 45 kez gol atmayı başardı.

Geçen sezon lig maçında Ülker Stadı’nda karşı karşıya geldikleri maçta iki takımda birbirlerine üstünlük sağlayamadı.(1 – 1)

Fenerbahçe son 17 Derbide mağlup olmadı

Sarı lacivertliler, Beşiktaş'a karşı sahalarında ki son 17 maçı da kaybetmedi.

Fenerbahçe, 17 Nisan 2005'teki unutulmayan maçta 4-3'lük lig mağlubiyetinin sonrasında siyah beyazlılar ile Kadıköy'de karşılaştıkları 17 resmi müsabakada biri hükmen olmak üzere 10 kez galip geldi, 7 kez de berabere bitirdi.

Beşiktaş'tan farklı galibiyetler

Beşiktaş, Kadıköy’de Fenerbahçe'ye lig tarihinde en ağır mağlubiyetlerden bazılarını yaşattı.

Siyah-beyazlılar, 6 Ocak 1990 senesinde oynanan lig karşılaşmasında sahadan 5-1 gibi farklı bir skorla galip geldi. Kara Kartal ayrıca, Fenerbahçe’yi Kadıköy'de bir kez 4-0, bir kez de 4-1'lik üstünlükle mağlup etti.

Sarı lacivertliler ise Kadıköy'de Beşiktaş’ı biri hükmen olmak üzere 4 kez 3-0 yenmeyi başardı.

 

Son Dakika Spor Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Spor Haberleri