Beşiktaş'ın Basın Açıklaması 14:00'da!

Beşiktaş Başkanı Çebi, Fenerbahçe karşılaşmasında gerçekleşen hakem hatalarıyla alakalı saat 14'te basın toplantısı yapacak.

Beşiktaş'ın Basın Açıklaması 14:00'da!

Beşiktaş'ın Basın Açıklaması 14:00'da!

Beşiktaş'ta hakem hatalarına başta Burak Yılmaz olmak üzere büyük itirazlar yapılırken, başkan Ahmet Nur Çebi'den flaş bir açıklama geldi. Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, dünki Fenerbahçe maçındaki hakem kararlarıyla alakalı saat 14:00'te geniş kapsamlı bir basın açıklaması yapacağını söyledi.

Ahmet Nur Çebi'nin kritik pozisyonları tek tek söyleyerek, Cüneyt Çakır ve diğer hakemler hakkında açıklama gerçekleştirmesi bekleniyor.

"HAKEM KARARLARI FACİA"

Beşiktaş 2. Başkanı Adnan Dalgakıran, Fenerbahçe'ye 3-1 yenildikleri maçın sonrasında konuşmuş ve başkan Çebi'nin bir konuşma yapacağını söyleyerek hakem yönetiminin facia olduğunu söylemişti.

Dalgakıran, 3 penaltı pozisyonu bulunduğunu söylerken, "Hakem facialarıyla uğraşmak bizi gerdi. Başkan detaylı bir açıklama yapacak. VAR diye bir şey koyuldu, neden? Tereddütlü pozisyonlarda müdahale edip, hakemlerin hakkının yenmemesi için. Nasıl ki Fenerbahçe'nin penaltı pozisyonunda hakem pozisyonu durdurdu ve VAR'a gidip penaltıyı verdi. Bizim 3 penaltı pozisyonumuzdan birinde bile VAR'a gitmedi. 3 tane sarı kart pozisyonu var. Hakemi kötü olarak, hatalı olarak görebiliriz bir maç için ama son haftalardaki hakem faciaları için konuşacağız, bunlar hakem faciası, fiyasko. Biz Beşiktaş'ın haklarını korumak için buradayız ve bunu da muhakkak ve muhakkak koruyacağız" ifadelerini kullanmıştı.

Kötü performanslarının hakem hatalarının üstünü örtemeyeceğini de söyleyen yönetici, "Futbol neden ilginç biliyor musunuz? Bir takım zayıf olduğu halde başka takımı yenebilir, çok güçlü bir takım kaybedebilir. Biz bu akşam kötü oynadık ama kötü oynamamızın biletini hakemler kesemez. Çok kötü oynayabiliriz ama pozisyonlar lehimize değerlendirilseydi, başka bir sonuç çıkabilirdi. Bir takım kötü oynuyor, zaten kötü diye, adaletsiz bir davranışın içine sokulamaz. Beşiktaş kötü olabilir ve kötüydük, takımı daha iyi hale getirmek antrenörün ve yönetimin işi. Takım kötü olabilir ama takım maç içinde bambaşka bir havaya bürünebilir" açıklamasını yapmıştı.

Buarada Beşiktaş, Fenerbahçe karşılaşmasında itiraz ettikleri 3 penaltı pozisyonunu da sosyal medyadan hesaplarından paylaştı ve "Bu düzen böyle sürmeyecek" mesajının bulunduğu bir görsel sundu."

Son Dakika Spor Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Spor Haberleri