Shiba Inu Neden Düşüyor, Shiba Inu Yükselir mi?

Shiba Coin, Elon Musk paylaşımları sayesinde büyümüştü. Şu an Shiba kontrolü tekrardan ele almaya çalışıyor. Peki, Shiba Coin nedir? Shiba Coin yakımı ne zaman?

25.10.2021-15:34 - (Son Güncelleme: 03.12.2021-16:31)Shiba Inu Neden Düşüyor, Shiba Inu Yükselir mi?

Kripto para, sürekli değişen ve stabilitesi mümkün olmayan madencilik üzerine kurulu bir sektördür. Bitcoin ile başlayan kripto para furyası, Ethereum’un farklı teknikte madenciliği dolasıyla garip yönlere sapmıştı. Dogecoin, Ethereum, Bitcoin ve en son Shiba Coin projesi, en çok kullanılan kripto paralardandır. Shiba coin, Elon Musk’ın yaptığı paylaşımlar dolasıyla bu kadar yükselmiş durumda. Peki, Shiba Coin nedir? Shiba Coin Türk piyasasına girdi mi?

SHIBA'YI BALİNALAR YUTTU

En sevilen meme coinlerinden Shiba Inu, geçen ay yüzde 40 değerinde düşüşten sonra yükselmeye başladı. Yakın tarihte bir balina, yüklü şekilde alım gerçekleştirdi. WhaleStats'e göre bir balina 1 milyon dolar değerinde SHIB satın aldı. Gimli isimli Ethereum balinası, 24.6 milyar SHIB token satın aldı. Alım yapılırken miktar 1.09 milyon dolara denk gelmekteydi. Shiba'nın yükselmesi sonucu bu balina kar edip aşırı doydu demekte yanlış olmaz. 

SHIBA INU'DEN METAVERSE HAZIRLIĞI

Geçen ay yüzde 44 oranında düşen meme coin Shiba Inu, metaverse furyasına katılıyor. Shiba arka planlı oyun tasarlandığını Medium'da açıklayan Kusama, oyun endüstrisinin önemli kişiliklerinden William Volk ile anlaştıklarını duyurdu. Oyunun blok zinciri üzerinden kurulmayacağını ama böyle bir versiyonunun da bulunacağı açıklandı.  

SHIBA INU ARTIK HASTANELERDE GEÇECEK

Kanadalı bir sağlık şirketi, bugünden itibaren bazı kripto paraları kabul ediyor. Ask The Doctor adlı sağlık hizmeti şirketi, artık Shiba Inu'yu geçer akçe kabul ediyor. Shiba Inu dışında Dogecoin ve Floki Inu da kabul ediliyor.


SHIBA INU GELECEĞİ

Analistlere göre Shiba Inu'nun düşüşlerden sonra çabalayarak yukarı çıkma isteği olumlu sonuç vermiş durumda. Düşüşe geçerken boğaların devreye girmesi sonucu Shiba kendini toparladı, toparlayacak haberleri geliyor. Ekim ayının sonundan beri aşağı yönlü bir ilerleyişe sahip olan Shiba Inu'da yüklü bir yatırım girişi mevcut. Destek çizgisi kırılırsa, Shiba Inu'ya veda etmek anlamına gelir. Bu sebeple bu ay ve gelecek aydaki dalgalanmalar çok önemli olacak.

SHIBA INU BORSASI YENİ GÜNDEMLE YÜKSELDİ

Sürekli yeni yatırım alanlarına girerek yatırımcılarına güveni sağlamaya çalışan Shiba Inu, Las Vegas merkezli araba bayisi Vegas Auto Gallery, mevcut ödeme yöntemlerine Shiba Coin'i de eklemiş durumda. Galeride Rolls-Royce, Aston Martin, Lamborghini ve Bentley gibi lüks araçlar satılıyor.

SHIBA COIN YENİ BİR BORSAYA DAHA GİRDİ

Shiba Coin, gelen haberlere göre Litvanya merkezli kripto ödeme işlemcisi CoinGate'den destek alıyor. CoinGate 500'den fazla yatırımcıyı desteklemektedir. Coingate, kripto paraların satın alınıp satılmasına müsaade etmektedir.  çevrimiçi aracılık platformu TastyWorks'te mevut duruma gelmişti. Şubat ayında kripto paralara işlemlerini başlayan TastyWorks'ün dahil ettiği 5. kripto para oldu. Yeni bir borsaya girmesi Shiba Coin'de yukarı hareketlenmeye sebep olmuştu.


SHIBA COIN ARTIK TÜRK PİYASASINA GİRDİ

Elon Musk sayesinde günden güne yükselişe geçen Shiba Coin, Türkiye'nin en yüksek hacimli kripto para işlem platformlarından Paribu'ya dahil oldu. Shiba Coin, Paribu'nun 60. kripto parası olmuştu. Bu sayede Shiba Coin'i satın almak Türkiye pazarında daha kolay hale geldi. 

SHIBA COIN NE KADAR?

 Joe Biden'ın imzaladığı paket sonucu  kötüye giren Shiba Inu fiyatı, birkaç gün içerisinde kendini toparladı. Shiba Inu şu an 0,00004408 dolardır.

SHIBA COIN YORUMU

Shiba Coin'in piyasa değeri şu an 21,42 milyar dolar bandında. +93,84% oranında büyüyen Shiba, Bitcoin'in düştüğü piyada yükselmeye devam ediyor. Shiba Inu fiyat artış trendi bitmiş durumda değil. Shiba'nın hedeflediği değer 0,00007 dolar civarında. RSI aşırı alıma işaret ettiğinden Shiba Coin fiyatı nefes alıyor.

SHIBA COIN NEDİR?

Shiba Coin, Ağustos 2020’de Ryoshi adlı anonim bir kullanıcı tarafından oluşturulan ve merkeziyeti olmayan bir para birimidir. Dogecoin’in düşüşünün sebebi olarak ününü yükselten Shiba, 6 milyarın üzerinde piyasa değerine sahip durumda. Fiyatı düşük olması dolayısıyla kullanıcılarına sürekli satın alım imkanı tanımaktadır. Şu an bir katrilyon Shiba Coin’in piyasalarda olduğu biliniyor.

Shiba Coin, Dogecoin’den esinlenmiştir. Bu yıl Nisan döneminde 0,000002 ABD Dolarına ulaşana kadar önemsiz durumdaydı. Shiba Token, Kucoin, CoinBene, Probit Global, CoinDCX, Binance, Huobi gibi kripto borsalarında an itibariyle listelenmektedir. 

Shiba Coin anlık olarak 0,0002615 TL değerindedir. Shiba Coin sürekli yükselmekte olan bir kripto para değildir; sürekli değişkendir. Peki Shiba Coin’in anlamı nedir? Shiba’nın ismi Çin orijinli köpek türü Shiba Inu’dan gelir. 


SHIBA COIN ELON MUSK SAYESİNDE BÜYÜDÜ

Kripto para piyasasında yatırımcıların dilinden düşmeyen paralardan birincisi Shiba Inu. Dogecoin katili olarak bilinen Shiba Coin, Elon Musk’ın Twitter üzerinden Floki isimli Shiba Inu cinsi köpeğini paylaşmasıyla Shiba Coin bir anda yükselişe geçti. Musk’ın paylaşımlarından sonra tarihinin en yüksek seviyesine ulaşan Shiba, değerini yüzde 50’ye varacak şekilde arttırmıştı. 

Shiba Coin projesi yükselişini durdurmuş değil. Shiba Inu güçlü duruşu devam ediyor. Güçlü duruşuna devam eden Shiba, yatırımcıların kripto paraya güvenmesi yükselmeye devam ediyor. Shiba çok düşükken alan yatırımcılar, şu an Shiba Coin’i satmak istemiyor. 

SHIBA COIN YAKIMI NE ZAMAN?

Bu haftaya en yüksek çıkışı yapan Shiba Coin oldu. Geçen hafta sıralamada ilk 20 kripto para yerini kaybeden Shiba Coin, tekrardan yükselişe geçti ve Shiba Inu şu an en büyük 13. kripto para durumunda. Shiba Coin’in ne zaman yakılacağı bilinmiyor.

Not: BU İÇERİK YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. TÜM SORUMLULUK YATIRIMCILARINDIR

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal