Kekreyemiş Nedir? Faydaları Nelerdir?

Bir yaban mersini çeşidi olan kekreyemiş pek çok faydası vardır. Özellikle kalp ve böbrek konusunda birçok faydası vardır.

Kekreyemiş Nedir? Faydaları Nelerdir?

Kekreyemiş nedir? Kekreyemişin faydaları nelerdir? Gelin soruların cevaplarına birlikte bakalım. İşte, kekreyemişin faydaları…

KEKREYEMİŞ NEDİR?

Vaccinium vitis-idaea, fundagiller ailesinden kuzey yarımkürenin kuzeyinde, Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya'da yetişen bir yaban mersini çeşididir.

KEKREYEMİŞİN FAYDALARI NELERDİR?

Kekreyemişin flavanoid olarak bilinen antioksidan maddeden yüksek miktarda içerdiğini ve en önemli yararının bu olduğunun altını çizen Dr. Aksoy, "Buradaki çalışmada bizim için önemli olan flavanoid içeriğinin yüksek olması, flavanoid içeriğinin yüksekliğiyle alakalı şekilde kanlanma ve kan dolaşımını artırması. Bununla alakalı olarak da bedende oksijen oranının artması ve yağ dokusundaki kayıp söz hususu" dedi. Kekreyemişin kullanımı hususunda da uyarılar veren Dr. Aksoy, özellikle gebelerde, kalp ve böbrek hastalarında kullanılmasının tehlikeli olabileceğini belirtti. Dr. Aksoy, bu hastaların uzmanla görüşerek bu stil meyve ve bitkileri kullanmayı tavsiye ettiğini ifade etti.

Son Dakika Sağlık Haberleri için sayfayı aşağı kaydırın.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum Yaz

Diğer Sağlık Haberleri