Bilim İnsanlarına Göre Zor Aylar Kapıda

Koronavirüs salgınının yaşandığı ve her geçen gün sayıların artış gösterdiği bu süreçte, araştırmalar devam ediyor. Yeni yapılan bir araştırma doğrultusunda ise, bilim insanları koronavirüs hastalığının kışın ciddiyetini artırabileceğini açıkladı.

Bilim İnsanlarına Göre Zor Aylar Kapıda

Bilim İnsanlarına Göre Zor Aylar Kapıda

Kovid-19 salgınının devam ettiği ve neredeyse 44 milyon kişiye bulaştığı bu salgın sürecinde, bilim insanlarının uyarıları, kış aylarında hastalığın daha kötü etkileri olacağı yönünde. 

Nature dergisinde yayınlanan habere göre, bilim insanları soğuk mevsimde yeterli havalandırılmayan odalarda daha sık etkileşim oluşması nedeniyle, ek riskler meydana geldiğini aktarıyor. Faktörlerden bir diğer, soğuk ve kuru havaların haricinde, güneş ışınlarının eksikliğinin, Kovid-19’un bulaşma oranının yükselmesi için ortam oluşturduğu aktarıldı. Kaliforniya’daki Stanford Üniversitesi’nden mikrobiyolog David Relman, ‘Bu virüs altın çağını yaşayacak. Bizi oldukça ağır ve zor aylar bekliyor.’ açıklamalarını yaptı. Bilim insanları, kış aylarında yeni salgın ihtimalinin azaltılması için tedbirlere daha sıkı uyulması gerekebileceği varsayımı yaptı.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR