Rusya büyük bir saldırıya hazırlanıyor: Kritik tarih 24 Şubat

Ukrayna’nın öne sürdüğü iddiaya göre Rusya, savaşın 1. yıl dönümüne denk gelen 24 Şubat tarihinde büyük bir saldırıya hazırlanıyor. Detaylar haberimizde...

02.02.2023-10:35 - (Son Güncelleme: 02.02.2023-17:29) Rusya büyük bir saldırıya hazırlanıyor: Kritik tarih 24 Şubat

Rusya Ukrayna savaşında artık 1 yıl geride kalmak üzereyken, Ukrayna Savunma Bakanı Oleksii Reznikov’dan önemli bir iddia geldi. Reznikov, Rusya'nın yeni ve büyük bir saldırı hazırlığı içerisinde olduğunu belirterek bunun 24 Şubat'ta başlayabileceği konusunda uyarıda bulundu. Ukrayna Savunma Bakanı Oleksii Reznikov, Fransız medyasına açıklamalarda bulundu. Bakan Reznikov, Rusya'nın savaşın birinci yıl dönümüne denk gelen 24 Şubat'ta büyük bir saldırı planladığını ifade etti.

Kritik tarih 24 Şubat

İHA’da yer alan habere göre; Reznikov, Rusya'nın Eylül ayında 300 bin kişiyi askere aldığını hatırlatırken, gerçek sayının 500 bine yakın olabileceğini öne sürdü. 

Rusya Ukrayna 24 Şubat

"Düşmanımızı hafife almıyoruz" diyen Reznikov, "Resmi olarak 300 bin ilan ettiler ama bizim tespitlerimize göre bu çok daha fazla" diye konuştu. Reznikov, Rusya'nın planladığı saldırının son haftalarda yoğun çatışmalara sahne olan ülkenin doğusu ile güneyi olmak üzere muhtemelen iki bölgede yoğunlaşacağını belirterek, "Rusya sembolizm içinde yaşadığı için 24 Şubat civarında bir şeyler denemeye çalışacaklarını düşünüyoruz" ifadelerini kullandı

2023 zafer yılı olacak

Ukraynalı komutanlarının cephedeki durumu istikrara kavuşturmaya ve karşı saldırıya hazırlanmaya çalışacaklarını söyleyen Reznikov, "Ortaklarımıza mümkün olan en kısa sürede hazır olmamız gerektiğini söylüyoruz. Bu yüzden düşmanı zapt etmek için silahlara ihtiyacımız var. 2023 yılının askeri zafer yılı olabileceğine inanıyorum" dedi.

Kürşat Muratcan Kılıç
kursat@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal