Pazartesi Okullar Açılacak mı?

Pandeminin ilan edilmesinin ardından yüz yüze eğitime ara verilmişti. Ancak normalleşme sürecinin başladığı açıklamalarının ardından Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya üzerinden okullarla ilgili tarih verdi. Peki okullar ne zaman açılacak?

23.02.2021-17:33 - (Son Güncelleme: 23.02.2021-17:33)Pazartesi Okullar Açılacak mı?

Bilim Kurulu toplantısının ardından toplanan Kabine'de normalleşme ile ilgili alınan kararları Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamıştı. Erdoğan kademeli normalleşmenin 1 Mart itibarıyla başlayacağı söyledi. Bunun ardından gözler, Milli Eğitim Bakanlığı'na çevrildi. Okulların ne zaman açılacağını merak eden milyonlarca öğrenci ve veli de gelecek açıklamaları bekliyor.

1 MART'TA OKULLAR AÇILACAK MI?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamalarda okullarda yüz yüze eğitime geçileceğini söyledi. Bununla birlikte öğrenciler, kademeli olarak okullarda eğitime başlayacak. Bakan Ziya Selçuk:

''Bizim için çok önemli iki haftanın ortasındayız. Geçen hafta köy okullarımızı açtık, Pazartesi günü de İlkokullarımız ile 8 ve 12. sınıflarımızda yüz yüze eğitime başlıyoruz. Bu sevinci tüm evlatlarımızla yaşamak hepimizin ortak çabası olmalı.

1 Mart 2021 tarihinden itibaren de mesleki ve teknik Anadolu liseleri, çok programlı Anadolu liseleri, güzel sanatlar liseleri ve spor liseleri derslerine ait uygulama kazanımlarının yüz yüze eğitimlerine tüm sınıf seviyelerinde başlanacaktır." dedi. Bununla birlikte 1 Mart itibarıyla kademeli olarak okullar açılacak.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

En Çok Okunanlar