Nijeryalı Vali Bello Matawalle, Türk SİHA'sı Alacağını Duyurdu

Türk SİHA'ları tüm dünyada yoğun bir şekilde gündem olmaya devam ediyor. Nijeryalı vali Bello Matawalle Türkiye'den Silahlı İnsansız Hava Aracı (SİHA) tedarik edeceğini duyurdu.

13.10.2021-18:11 - (Son Güncelleme: 13.10.2021-18:11)Nijeryalı Vali Bello Matawalle, Türk SİHA'sı Alacağını Duyurdu

Nijeryalı Vali Bello Matawalle, Türk SİHA'sı alacağını söyledi

Türk SİHA'ları tüm dünyada yoğun bir şekilde gündem olmaya devam ediyor. Nijeryalı vali Bello Matawalle Türkiye'den Silahlı İnsansız Hava Aracı (SİHA) tedarik edeceğini duyurdu.

Afrika'ya yeni bir SİHA ihracatı gerçekleştirilebilir. Nijerya'nın Zamfara Eyaleti Valisi Bello Matawalle, yönettiği eyaletinde teröristlere karşı yapılan operasyonlarda kullanılmak üzere bir Türk şirketinden SİHA tedarik edeceğini açıkladı.

TÜRK SİHA’LARA, NİJERYA’DAN TALİP

Aksam.com.tr'nin Nijerya merkezli Humangle'dan aktardığı habere göre, Kuzeybatı Nijerya'da Zamfara Eyaleti Valisi Bello Matawalle, bir Türk şirketinden eyaletteki teröristlere karşı kullanılmak üzere SİHA alınacağını duyurdu.

NİJERYALI VALİ: TÜRK-NİJERYA İŞ KONGRESİNDE GÜÇLÜ BİR İŞBİRLİĞİ TESİS EDİLDİ

Pazartesi günü gerçekleştirilen göreve başlama töreninde konuşan Matawalle, 18 komisyon üyesi, 16 özel danışman, Devlet Hükümeti Sekreteri, Hizmet Başkanı ve üç genel müdürün yer aldığı törende hükümetinin asla rehavete müsamaha göstermeyeceği vurgusu yaptı. 

Matawale, Türkiye'ye yaptığı son ziyaretler sırasında iki ülke arasında güçlü bir işbirliğinin kurulduğunu belirtti. Türkiye ziyareti esnasında kaydedilen diğer bir önemli başarıya değinen vali, ‘Türk-Nijerya İş Kongresi ve eyaletlere yatırım yapmak isteyen 20'den fazla şirketle bir araya geldikleri bir toplantı olduğunu’ ifadelerini kullandı.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal