Meteoroloji'den Kritik Uyardı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul ve çevresinde devam eden gök gürültülü sağanak yağışın kuvvetli sağanak olarak devam edeceğini duyurdu

27.07.2017-21:10 - (Son Güncelleme: 27.07.2017-23:27)
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul ve civarında devam eden gök gürültülü sağanak yağışın kuvvetli sağanak olarak süreceğini açıkladı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan ikazda, vatandaşların ani sel, su baskını, yıldırım düşmesi ve heyelana karşı dikkatli olması istendi.

İstanbul ve civarında akşam saatlerinde başlayan ve etkisini devam ettiren sağanak yağışla alakalı olarak yeni bir ikaz geldi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden gerçekleştirilen açıklamada, "İstanbul genelinde süren gök gürültülü sağanak yağışların; İstanbul Anadolu Yakası, Yalova ve Kocaeli (Çayırova, Gebze, Darıca, Körfez, Derince, Karamürsel, Gölcük) civarlarında da yer yer kuvvetli olarak devam etmesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, lokal su baskını, yerel dolu yağışı ve yıldırım düşmesi) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir" denildi.
Meteoroloji'nin uyarısında, vatandaşların ani sel, su baskını, yıldırım düşmesi ve heyelana karşı dikkatli olması istendi.

YARIN DA DEVAM EDECEK

Meteoroloji verilerine göre yarın sabah saatlerinden itibaren İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere yurdun batı kesiminde gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Yarın İstanbul'daki hava sıcaklığının ise 28 derece civarında seyretmesi bekleniyor.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR