Meclis Başkanı Mustafa Şentop'tan '28 Şubat' Mesajı

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, "28 Şubat darbesi, milleti ve iradesini hedef alması bakımından darbecilik geleneğinin karanlık örneklerinden birisidir" açıklamasında bulundu.

28.02.2021-12:37 - (Son Güncelleme: 28.02.2021-12:37)Meclis Başkanı Mustafa Şentop'tan '28 Şubat' Mesajı

TBMM Başkanı Şentop, sosyal medya (twitter) hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, 24'üncü yıldönümünde, 28 Şubat darbesinin yapanları, taşeronlarını, işbirlikçilerini lanet ederek andığını, mağdur olanları, mazlumlarını selamladığını belirtti. 28 Şubat darbesinin milleti ile yönetimini hedef alması açısından darbecilik geleneğinin kirli emsallerinden birisi olduğunu ifade eden Mustafa Şentop, şu ifadeleri kullandı:

"Milletimizin basireti ve sağduyusu bütün çatışma ve kaos beklentilerini boşa çıkarmış, '28 Şubat bin yıl devam edecek' sözünde ruhunu bulan millî irade karşıtlığı, 2002 seçimleriyle ağır bir yenilgiye uğramıştır. Türlü türlü kisvelere ve suni gerekçelere dayandırarak, sandıktan çıkmadan iktidar olmayı, millî iradeye ait gücü gaspetmeyi hedefleyenler, Türkiye'nin refahına, kalkınmasına ve milletin değerlerine karşı işledikleri suçlar dolayısıyla tarihe birer kara leke olarak geçeceklerdir. 28 Şubat darbesinin yıl dönümü vesilesiyle bir kez daha memnuniyetle belirtmek isterim ki, milletimizi terbiye edilecek bir sürü, demokrasiyi de lüzumsuz bir ayak bağı olarak görenler, milletimizin direnci ve şuuru sayesinde tasfiye olmuşlardır. Türkiye'nin ve demokrasimizin teminatı, 28 Şubat ve 15 Temmuz darbeleri başta olmak üzere bütün müdahalelere karşı iradesine sahip çıkan, ülkesinin geleceğini demokraside gören asil milletimizin bizatihi kendisidir."

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR