Star Tv ekranlarının büyük bir merakla beklenen dizisi Avlu’dan yeni haberlerle karşınızdayız. Seyircinin merak ettiği konulardan biri de Avlu dizisinin çekim mekanları oldu. Peki Avlu dizisi nerede çekiliyor? Dizide geçen hapishane nerede? Bu sorularınızın cevabı haberimizin devamında...

Avlu Dizisi Çekimleri Nerede?

Başrollerinde Demet Evgar, Ceren Moray ve Nursel Köse’nin rol aldığı erkek oyuncu başrol rolünde ise Kenan Ece’nin yer aldığı Avlu dizisi çekimleri seyircinin merak ettiği konulardan birisi. Avlu dizisi için İstanbul’un Ümraniye ilçesinde çok geniş bir plato kuruldu. Bu platoyu hazırlamak ise öyle kolay olmadı. Dört ay boyunca ummalı bir çalışma sonunda oluşturulan platoda acı hikayelere şahitlik edeceğiz. Evladıyla sınanmış bir annenin yıllar sonra bile bitmek tükenmeyen evlat özlemini buram buram hissedeceğimiz Avlu dizisinde farklı hikayelere ve kişiliklere sahip kadınların hikayelerini izleyeceğiz.

Minik bir kızın doğum günü için imkanların el verdiği ölçüde hazırlanan  doğum günü pastasının Avlu’daki küçük bir kızın dünyasında ne kadar da büyük bir mutluluğun kaynağı olduğunu seyredeceğiz. Avlu’ya girdikten sonra yeni bir hayatın içinde düşen insanların hayatta kalmak için verdiği mücadele bizleri derinden etkileyecek türden. 

Orijinali 1979-1986 yılları arasında tüm dünyada yayınlanmış ve büyük beğeni almış alan Prisoner olan Avlu dizisinde yer alan hapishane de İstanbul’un Ümraniye ilçesinde. Diziye özel olarak hazırlanmış olan hapishane karanlık ortamı ile stresi, orada yaşanan buhranı biz seyircilere en iyi şekilde iletmek adına titizlikle dizayn edilmiştir.

Dizinin oyuncu kadrosunda yer alan Demet Evgar’a eşlik edecek olan erkek oyuncu için epeyce araştırmanın ardından Güllerin Savaşı’ndan tanıdığımız Kenan Ece konusunda karara varmışlardır. Oldukça iyi bir araştırmanın sonucunda Demet Evgar’ın kızını canlandıracak olan küçük kız oyuncu da belirlenmiştir.

Kısaca Avlu dizisi Star Tv’nin gerçekten güvendiği dizilerden birisi. Zira hem dizi çekimleri hem oyuncu kadrosu belirleme konusunda ummalı bir araştırma ve çalışma sonrasında Avlu dizisi ekranlarda yayınlanmaya başlayacak. Bakalım Avlu tutacak mı? 


Son Dakika Magazin Haberleri için aşağı kaydırın.