Atiye Deniz Kimdir?

Atiye olarak da tanınan genç şarkıcının hayatı çoğu insan tarafından merak ediliyor. Kendine özgü sesi ile dikkat çeken Atiye Deniz kimdir? Atiye Deniz kaç yaşında?

Atiye Deniz Kimdir?

Atiye Deniz Kimdir?

Atiye Deniz kimdir: Atiye Deniz, tam adıyla Atiye Deniz Yılmaz, 22 Kasım 1988 tarihinde Batı Almanya’ya bağlı Bremen’de dünyaya geldi.

Annesi Hollandalı, babası ise Antakyalıdır. Atiye, küçük yaştayken piyano ve dans eğitimi almaya başladı. 8 yaşındayken Amerika Birleşik Devletleri’ne yerleştiler. Burada bir süre yaşadıktan sonra İzmir’e geldi. Daha sonra 1 yıl boyunca Hollanda’da CKE okulunda sanat eğitimi aldı. Daha sonra, doğduğu Bremen şehrinde şan dersleri almaya başladı. Atiye, liseden mezun olduktan sonra 2008 yılında Almanya’dan Türkiye’ye döndü.

İzmir Devlet Opera ve Balesi’nde Şan Pedagogu Bariton olan Aşkın Metiner ile şan dersleri almaya devam etti.

Profesyonel bir dansçı da olan Atiye, aynı zamanda şarkı yazarıdır. Sarıyer’e bağlı Emirgan’da ikamet etmektedir.

Atiye Deniz’in Kariyeri Nasıl İlerledi?

Atiye Deniz kimdir: 6 yaşında piyano dersi alan Atiye, liseden mezun olduktan sonra, 17 yaşında ilk albüm çalışması olan “Gözyaşlarım”ı yayınladı. Bu albüm, 2007 yılında piyasaya sürüldü. Akel Productions tarafından piyasaya sürülen albüm, ilk olmasına rağmen büyük ilgiyle karşılandı. Bu albümde hem İngilizce hem de Türkçe sözlü şarkılar bulunuyordu.

Atiye’nin çıkış şarkısı Don’t Think oldu. Bu şarkısı ile internet üzerinden kısa sürede üne kavuştu. Aynı zamanda, Kral Tv adlı müzik kanalı tarafından verilen 2007 Kral TV Video Müzik Ödülleri töreninde En İyi Çıkış Yapan Kadın Sanatçı ödülüne layık görüldü.

Türkçe pop, elektronik ve dans türlerinde müzik yapan Atiye’nin ikinci albümü 2009 yılında “Atiye” adıyla piyasaya sürüldü. Bu albümü, Sony BMG şirketi ile anlaşma imzalayarak yayınladı.

İlk albümünden itibaren dikkat çeken Atiye Deniz kimdir: Atiye adlı albümünün Muamma isimli şarkısına Murad Küçük’ün yönetmenliğinde bir video klip çeken şarkıcıdır. Aynı albümde, ünlü şarkıcı Teoman ile yaptığı “Kal” düeti çok popüler olmuştur. Çeşitli dizilerde de kullanılan Kal şarkısı, Atiye’nin ününü daha da arttırmıştır.

Aynı albümde, Nazan Öncel bestesi olan “Aşkına da Sana da” adlı şarkı da yer aldı.

2011 yılında “Budur” adlı albümünü piyasaya çıkardı. Bu albümde Ozan Çolakoğlu, Volga Tamöz ve İskender Paydaş ile çalıştı.

Ozan Doğulu’nun Aşkistan isimli şarkısına eşlik etti.

2013 yılında, dördüncü albüm çalışması olan “Soygun Var”ı yayınladı. Pasaj Müzik’ten çıkan albümün prodüktörü İskender Paydaş oldu.

Atiye Deniz, aynı zamanda, 2014 yılında yayınlanan X Factor isimli yarışma programında jüri üyeliği yaptı. Programda yer alan diğer jüri üyeleri Sinan Akçıl, Nigar Cemal ve Nihat Odabaşı oldu.

Atiye, aynı zamanda bir sinema filminde de başrol oynamıştır. “Bana Git De” isimli sinema filminde Seyyal Taner ve Handan Öztürk ile birlikte rol aldı.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR