Lance Stroll, Koronavirüs'e Yakalandığını Açıkladı

Lance Stroll, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Eifel GP sonrası Kovid-19 testinin pozitif çıktığını açıkladı

21.10.2020-11:58 - (Son Güncelleme: 21.10.2020-11:53)Lance Stroll, Koronavirüs'e Yakalandığını Açıkladı


Stroll, kendisini pek iyi hissetmediği gerekçesiyle Nürburgring'de gerçekleştirilen Eifel GP'ye katılamamıştı. Onun yerine son dakika takımın eski pilotu Nico Hulkenberg katıldı ve Alman sürücü yarışa son sırada başlamasına rağmen 8. olarak önemli puanlar kazandı.

Eifel GP hafta sonunda Stroll'ün Kovid-19 olduğu iddia edilse de testlerin hep negatif çıktığı belirtildi.

Ancak bugün Instagram hesabından paylaşım yapan Stroll, yarıştan sonraki testinin pozitif çıktığını ancak sonrasında iyileştiğini, bu hafta sonu Portekiz GP'de yarışmayı planladığını söyledi.

Haftasonu Tüm Testler Negatif Denilmişti!

Stroll: 'Eifel GP'nin ardından yapılan Kovid-19 testimin sonucunun pozitif çıktığı konusunda herkesi bilgilendirmek istiyorum. Şu anda 0 iyi hissediyorum ve sonrasında tüm testlerim negatif çıktı. Olanları açıklamam gerekirse, normal yarış öncesi testinin negatif çıkmasının ardından Nürburgring'e gittim. Cumartesi sabah kendimi kötü hissetmeye başladım ve karın ağrısıyla uyandım. FIA protokollerine uyarak kendimi motorize evde izole edip bir daha padoğa girmedim. Yarışabilecek durumda değildim, bu yüzden Pazar sabah erkenden evime uçtum. Kendimi kötü hissetmeye devam edince, Pazar akşam bir kez daha test yaptırdım. Ertesi gün sonuçlar pozitif çıktı ve 10 gün boyunca kendimi evde izole ettim. Neyse ki semptomlar çok hafifti. Bu hafta Pazartesi günü bir kez daha test yaptırdım ve sonuç negatif çıktı. Kendimi harika durumda hissediyorum. Portekiz'de tekrar takımla olmak ve yarışmak için sabırsızlanıyorum.' dedi.

Stroll'un yaşadıklarının ardından FIA'nın Kovid-19 protokollerinde bir açık olup olmadığı gündeme geldi ancak FIA, bu konuda bir açığın olmadığını belirtti.


YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR