Emine Erdoğan'ın Erzurum Otağı Ziyareti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Bitlis'in Ahlat ilçesinde Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan Erzurum otağına ziyarette bulundu.

Emine Erdoğan'ın Erzurum Otağı Ziyareti

Emine Erdoğan'ın Erzurum Otağı Ziyareti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Bitlis'in Ahlat ilçesinde Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan Erzurum otağına ziyarette bulundu. Emine Erdoğan, Erzurum'un geleneksel ehram ürünlerine ilgi göstermekle kalmadı, bazı tavsiyelerde de bulundu.

Erzurum'un Ürünlerine İlgi Gösterdi

Malazgirt Zaferi’nin 949. yıldönümü kutlamaları çerçevesinde, Bitlis’in Ahlat ilçesine giden Emine Erdoğan, Erzurum Büyükşehir Belediyesinin kurduğu Erzurum otağını da ziyaret etti. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Hasan Şahin ve Murat Altundağ tarafından karşılanan ve Erzurum otağında konuk edilen Emine Erdoğan, özellikle Erzurum’un yöresel ehram ürünleriyle yakından ilgilendi.

Ehramdan imal edilen ve özel olarak tasarlanan bayan kıyafetleri, giyim tarzı ve şıklığıyla sürekli dikkat çeken Emine Erdoğan’ın beğenisini kazanırken, özellikle yelek modellerine dair paylaştığı tasarım fikirleri ise hayranlık uyandırdı.

Bitlis’in Ahlat ilçesindeki törenlere katılan Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Erzurum ve ehram ile ilgili düşüncelerinden ötürü Emine Erdoğan’a şükranlarını sundu.

Başkan Sekmen, ehramın Erzurum’a ait Coğrafi İşaret Belgeli yöresel ürünlerden olduğunu belirterek, “Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi kadim kentimizin otağını ziyaret ederek, şehrimizin kültürel ve tarihi özellikleriyle ehram üzerine fikirlerini bizlerle paylaştı.

Hanımefendinin ehram ile ilgili tespit ve önerilerini bizatihi uygulamaya geçireceğiz. Büyükşehir Belediyesi olarak bu kültür objesini farklı konseptler dahilinde yeniden ön plana çıkaracağız” dedi.

Bu arada Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Erzurum otağını ziyaret eden Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı, Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş ve diğer yetkililerle de yakından ilgilendi. Öte yandan Başkan Sekmen, Ahlat’ta Selçuklu Türk Mezarlığını da ziyaret etti.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR