Kişinin karakteri burcundan etkilendiği için özgüveni de buna bağlı olarak değişir. Peki, özgüveni en yüksek olan burçlar hangileridir? Çevrenizde yüksek özgüvene sahip olan kişilerin hangi burçtan olduğunu düşünün ve içeriğimize bakın bakalım, gerçekten doğru mu? 

Koç burcu

Özgüveni en yüksek burçlar arasında kol burcu ilk sıralarda yer alır. O, kimsenin onayın almadan kendi doğru bildiğini uygular.

Boğa burcu

Boğa burcu için rahatı her şeyden önce gelir, bu yüzden de düzeni bozmak istemez. Ancak bu demek değil ki her işini erteliyor. Aksine kendine güvenen biri olduğu için doğru zamanı beklemeye gerek duymazlar. Onlar her şekilde istediklerini başaracaklarından emindirler.

İkizler burcu

İkizler insanı insanlarla sürekli iletişim halinde olmayı sever. Özgüveni yüksek burçlararasında ilk sıralarda yer alan ikizler insanı, her ortamda kendisini rahatça ifade edebilir.

Yengeç burcu

Yengeç kendi karakterine ve sezgilerine güvenir. Bu konuda yüksek özgüvene sahip burçlararasındadır.

Aslan burcu

Aslan burcu için korku diye bir duygu yoktur diyebiliriz. O özgüveni yüksek burçlar arasında yer alır ve kimsenin cesaret edemediği şeyleri bir aslan yapabilir.

Başak burcu

Sorunlarını halının altına süpürmeyi sevmeyen başak burcu insanının, sorunları anında çözme eğilimi nedeniyle özgüveni yüksektir. Kendini herkese göstermeyi sevmez ama problemler söz konusu olduğu zaman onun cesareti kimsede yoktur.

Terazi burcu

Terazi insanında herkesi nasılsa öyle kabul edecek ve kendi kararlarını yaşamaları konusunda onlara özgürlük tanıyacak kadar güçlü bir özgüven olduğunu söyleyebiliriz. Kendi sözlerinin dinlenmesi konusunda diretenlere karşın Terazi insanı, yargılamaz.

Akrep burcu

Akrep insanı risklerin insanıdır, onun için adeta yaşamın adrenalidir risk. Zoru seven akrep kendisini zorlayacağını, üzeceğini bilse bile olayların üzerine gidecek özgüvene sahiptir.

Yay burcu

Maceracı yay burcu insanı sabit bir güvenceye bel bağlamaz. Aklına koyduğunu yapacak kadar özgüven sahibidir.

Oğlak burcu

Oğlak insanı kararlıdır, bu nedenle de bu kararını uygulayacak özgüvene sahiptir. Önlemlerini aldığı takdirde onu yolundan kimse ayıramaz.

Kova burcu

Kova burcunun aklının başında olmadığı bir an bile yoktur, yani size ‘bir an dalgınlığıma gelmiş’ derse inanmayın. Kova insanı, ne biliyorsa ne düşünüyorsa iyice öğrenmiş, düşünmüştür. Bu konuda da kendisini ezdirmeyecek kadar özgüvene sahiptir.

Balık burcu

Balık hayalperesttir, elinde hiçbir şey olmasa bile umudunu asla kaybetmez. Dolayısıyla onu yıkmak pek kolay değildir, evet duygusaldır ama düşünüp taşındığı zaman bir yerlerde güçlü bir kişiliği olduğu için ona tutunabilecek kadar özgüvenlidir.