Özellikle bahar ve yaz aylarında, romantik bir atmosferin yaratıcısı olan kır düğünleri, çiftlerin evlilik yolunda ilerlerken en büyük hayali. Ayrıca birbirinden yaratıcı konseptlerle gerçekleştirilebilen kır düğünlerinde herkesin en büyük telaşı ‘ne giyeceğim’ sorusu? işte merak edilenler haberimizde...

Her şeyden önce şunu ayıralım. Kır düğününde giyilen bir elbise ile şık bir düğün salonunda giyilen elbise kesinlikle aynı tarzda olmamalıdır. Kır düğününün kendine has bir atmosferi vardır. Tercihleriniz, bu atmosfere uyumlu olmalıdır.

KIYAFET SEÇİMİ

Uzun, dar ve ağır elbiseler yerine daha konforlu giysiler seçilmelidir. Kır düğünün yapıldığı atmosfer gereği; derin dekolteler, çok mini kesimler, saten kumaşlar davetlileri rahatsız edebilir. Tüm bu sebeplerden kır düğünlerine gidecek olan davetlilerin giysi seçimlerinde öncelikli olarak rahatlığa özen göstermeleri iyi olacaktır. Tüllü kumaşlardan yapılan ve canlı renklerin hakim olduğu rahat elbiseler, kır düğünleri için ideal bir seçenektir.

Bununla beraber ayakkabı seçimi de önemlidir. Davet sırasında çimlerin üzerinde rahatça hareket edebilmek için çok yüksek topuklulardan kaçınmakta fayda var. Özellikle düğünün danslı bölümüne eşlik edebilmek için dolgu topuklu ya da platformlu ayakkabılar tercih edilebilir.

KIR DÜĞÜNÜ ELBİSE MODELLERİ