İtalya Teknik Direktörü Roberto Mancini'den Türkiye maçı öncesi açıklamalar! Yaşadığı pişmanlıkları anlattı ve Milli yıldızlarımızı övdü

İtalya Milli Takım Teknik Direktörü Roberto Mancini, Türkiye ile oynayacakları karşılaşma öncesinde şampiyonadan elenmelerinin pişmanlığını yaşadığını söyledi.

28.03.2022-15:09 - (Son Güncelleme: 28.03.2022-15:19)

Katar'da oynanacak olan 2022 FIFA Dünya Kupası'na Play-Off yarı finalinde Kuzey Makedonya karşısında aldıkları 1-0'lık mağlubiyetle birlikte veda etmişti.

Konya'da Milli maç heyecanı

A Milli Futbol Takımımızla, yarın akşam Konya Büyüşehir Belediye Stadyumu'nda karşı karşıya gelecek olan İtalya'da Teknik Direktör Roberto Mancini açıklamalarda bulundu.

Mancini'den Türkiye maçı öncesi açıklamalar

Roberto Mancini, Türkiye maçı öncesi düzenlemiş olduğu basın toplantısında yapmış olduğu açıklamalarda ;

Milli Takım'daki geleceği hakkında...

Başkan Gravina ile her konuda anlaştık. Gelecek için neleri iyileştireceğimizi yakında konuşacağız. Şimdi önümüzdeki maçı düşünelim, sonra sakince geleceğe yönelik şeyleri tartışalım.

Kadrodan çıkarılan oyuncular

Jorginho, Immobile ve Insigne'yi takımdan ayrılmaya zorladım çünkü fiziksel olarak en iyi durumda değillerdi. Oynamadıkları için onları eve geri gönderdim. Lorenzo’nun daha önce fiziksel sorunları vardı.

Türkiye - İtalya

İtalya'nın yaşadığı pişmanlıklar

Grubumuzu İsviçre’nin en az iki puan önünde kazanmamız gerekiyordu. Basel’de maç 3-0 bitmeliydi, Bulgaristan’da ise gollü bitmeliydi. Ama bu futbol, bizim için işler ters gitti. Basel’deki maçı hepiniz hatırlarsınız; 2-0 galip gelmek zorundaydık. Ama bu kadar, düşünmek, bahane aramak boşuna oldu, kabul etmeliyiz. Bu 4 yılda elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık, kazanmaya çalıştık ama aynı zamanda farklı bir futbol oynadık. Sadece Avrupa şampiyonası değil, neredeyse her zaman kazandığımız üç yıllık bir yolculuktu. Bu olumlu ve önemli bir şey, futbolda işler bir gecede değişebilir.

Türkiye hakkında söyledikleri...

Kulüplerinde önemli deneyimler yaşayabileceklerini umarak kesinlikle genç oyuncuları kadroya dahil edeceğiz çünkü bu çok önemli. Bunun üzerinde çalışacağız ve genel durumun ne olacağını göreceğiz. Hedefim Avrupa ve dünya şampiyonalarını kazanmaktı ve bu yüzden bunu başarmak için birkaç yıla ihtiyacım var. Mutluyum, bu dört yılda sadece kazanmaya değil, farklı futbol oynamaya çalıştık. İşlerin yolunda gitmiş olabileceği sadece Avrupa şampiyonası ayı değildi, ama biz her zaman proaktif bir futbol önermeye, kazanmaya çalıştık. Çoğu zaman da başardık.

DNC Medya
DNC Medya
bilgi@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal