İran'dan Korona Virüsle Mücadele İçin Bölgesel İş Birliği Çağrısı

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Zarif, "Terör dahil olmak üzere diğer tüm virüsler gibi koronavirüs de sınır tanımıyor, etnisite ya da inanç ayrımı yapmıyor. Onunla mücadele için biz de ayrım yapmamalıyız." ifadelerini kullandı.

25.02.2020-17:22 - (Son Güncelleme: 25.02.2020-17:44)

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, ülkesinde de ölümlere sebep olan yeni tip koronavirüsle mücadele için bölgesel iş birliği çağrısı yaptı.

Zarif, Twitter hesabından paylaştığı mesajında, "Terör dahil olmak üzere diğer tüm virüsler gibi Kovid-19 da sınır tanımıyor, etnisite ya da inanç ayrımı yapmıyor. Onunla mücadele için biz de ayrım yapmamalıyız." ifadelerini kullandı.

Mesajında, İran'ın bölgesel iş birliği için sunduğu Hürmüz Barış Girişimi'ne (HOPE) dikkati çeken Zarif, şu ifadelere yer verdi:

"İran, HOPE doğrultusunda Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi de dahil bölgesel iş birliği çağrısında bulunuyor."

İran Sağlık Bakanlığı Halkla İlişkiler Sorumlusu Kiyanuş Cihanpur, ülke genelinde koronavirüs sebebiyle yaşamını yitirenlerin sayısının 15'e, saptanan vaka sayısının ise 95'e çıktığını bildirmişti.

Çin'in Hubei eyaletine bağlı Vuhan şehrinde 12 Aralık’ta kendini gösteren koronavirüs, dünya genelinde 80 binden fazla kişiyi enfekte etti. Salgında hayatını kaybedenlerin sayısı ise 2 bin 700'den fazla.

Son Dakika Dünya Haberleri için aşağı kaydırın.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR