İhraç Edilen Ümit Özdağ'dan İlk Açıklama

Geçtiğimiz ay içerisinde İyi Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'ya FETÖ üyeliği suçlaması yapmış olan İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, İyi Parti'yi karıştırması sonucu bugün İyi Parti Yüksek Disiplin Kurulu tarafından ihraç edildi. Ümit Özdağ İlk açıklamasını yaptı.

16.11.2020-20:39 - (Son Güncelleme: 16.11.2020-22:08)İhraç Edilen Ümit Özdağ'dan İlk Açıklama

'HAKARET İÇEREN SÖYLEMLERLE KARŞILAŞTIM'

İhraç kararı sonrası canlı yayına çıkan Ümit Özdağ, canlı yayına çıktıktan sonra Genel Merkez yetkililerinden doğrusu çok ağır, hakaret içeren bir söylemle karşılaştım. Buna 'üzülmedim' desem yalan olur. Neticede aynı siyasal hareket içerisinde, daha sonra da aynı siyasi partide, partinin kuruşundan itibaren birlikte çalıştığımız arkadaşlar... İhraç edilmeyi bekliyordum. Davet edebilirlerdi, konuşabilirdik. Bunun yerine bana çok ağır ifadelerle saldırmaya başladılar.

'FETÖ YAYIN ORGANLARI BANA OPERASYON YAPIYOR'

Savunma konusunda ise sorulan soruya Ümit Özdağ, 'Ben bugün iletmiş olduğum, savunma demiyorum, beyannamede de, şu konuda dikkatlerini çektim arkadaşların. Siyasal bir uyarıda bulundum. 17 senesini bilmediğiniz şüpheli bir ilişkiler ağı içinde olan bir kişiye kendinizi o kadar angaje ediyorsunuz ki sonunda beklemediğiniz bir şey çıktığında şaşıracaksınız' dedim.

'BENİ PSİKİYATRİK HASTA OLMAKLA SUÇLADILAR'

O kişiyi korumak adına dava arkadaşlarını psikiyatrik hasta olmakla suçladılar. Oysa bu konuda devlet güvenlik birimlerinin elinde çok ciddi çalışmalar var. Bu bir FETÖ'cü saldırı tarzıdır. Bu Fetullah Gülen'in FETÖ'yle mücadele edenlere karşı FETÖ örgütüne vermiş olduğu talimattır. Akıl sağlığı üzerinden saldırın. FETÖ'nün yayın organlarında bana operasyon var.

Size kim böyle Ümit Özdağ ile mücadele edin diyorsa, ona şüpheyle bakın. FETÖ yanınıza kadar sızıp kulağınıza fısıldıyor" diyorum. FETÖ'nün bütün yayın organlarında bana karşı operasyon var.

'BUĞRA'NIN GENÇLİĞİNİ BİLEN TEK KİŞİ BENİM'

Buğra Kavuncu ile ilgili soruya ise, ' Ben Buğra Kavuncu ile ilgili itirazlarımı bu parti kurulmadan dile getirdim. Kurucular Kurulu daha oluşmamıştı. Buğra'nın gençliğini bilen tek kişi benim partide. Ankara Türk Ocakları'ndan. Şimdi normal şartlarda böyle bir adaya karşı çıkmazsınız. Ama ben bir tek Sayın Akşener'e bu arkadaş FETÖ iltisaklıdır diye karşı çıktığım tek kişi oldu. O da Buğra Kavuncu' diye cevap verdi

'SELAHATTİN DEMİRTAŞ'A BENDEN ÇOK DEĞER VERİLDİ'

Özdağ, Meral Akşener'in kendisine Selahattin Demirtaş kadar değer vermediğini söyledi.

Özdağ, "Keşke sayın Akşener, benim yaptığım eleştiriye tahammül gösterip sabah kahvaltısı ikram ederim dediği Selahattin Demirtaş kadar bana da değer verseydi ve bana da bir bir kahve ikram edip deseydi ki; 'Ümit Bey sizinle yollarımı ayırmak istiyorum' deseydi." ifadelerini kullandı.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR