İçişleri Bakanlığından Yeni Genelge

Uludağ'da kayakçıların koronavirüs yokmuş gibi düzenlediği eğlencelerin tepki görmesini ardından İçişleri Bakanlığı kış turizmine yönelik yeni bir genelge yayınladı.

26.01.2021-14:33 - (Son Güncelleme: 26.01.2021-15:03)İçişleri Bakanlığından Yeni Genelge

İçişleri Bakanlığı tarafından aktarılan son dakika genelgesi kayak merkezlerini ilgilendiriyor.

Uludağ'da kayak tatiline gidip koronavirüs önlemlerini ihlal eden tatilcilerin gündem olmasının ardından İçişleri Bakanlığı aynı durumun yeniden söz konusu olmaması için yeni bir genelge yayınladı.

Bakanlık genelgesine göre alınan yeni tedbirler tam olarak şöyledir:

İçişleri Bakanlığı’nın ilgili genelgeleri ve Sağlık Bakanlığı Salgın Yönetimi Çalışma Rehberinde konaklama tesisleri için belirlenen tüm kural ve esasların kayak otellerinde de eksiksiz uygulanması sağlanacak.

Yiyecek-içecek servisi başta olmak üzere konaklama tesisinin herhangi bir yerinde ya da belirli zaman aralıklarında müşterilerin topluca bir araya gelmelerini engelleyecek her türlü tedbir alınacak. Bu doğrultuda parti, eğlence vb. etkinliklerin düzenlenmesine kesinlikle müsaade edilmeyecek.

Konaklama tesisleri için getirilen 'açık alanlar dahil restoran, lokanta ve diğer otel salonlarında saat 22.00’den sonra müzik yayınına (canlı müzik, kayıt dinletilmesi vb. her türlü yayın dahil) hiçbir şartta izin verilmemesi' kuralının kayak otelleri için sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan süre ve günlerin tamamını kapsayacak şekilde uygulanacak.

Telesiyej, teleski gibi mekanik hatların iniş ve biniş noktalarında olası yığılmaları engellemek için fiziki mesafe kurallarına uygun bekleme alanı düzenlenecek.

Kayak odalarında fiziki mesafe planına uygun kapasite belirlenecek, çakışmaları önlemek amacıyla kayak odası kullanım periyodları düzenlenecek.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR