Hamileyken Çilek Yemek Bebekte Leke Yapar mı?

Hamilelikte çilek yemek leke yapar mı? Hamilelerin çilek yemesi bebekte leke oluşturur mu? Çilek içerdiği besinler bakımından anne sağlığına olumlu katkıda bulunur mu? Tüm merak edilenleri sizin için derledik.

19.11.2019-11:18 - (Son Güncelleme: 19.11.2019-11:08)

Çilek yalnızca anne için değil aynı zamanda bebek için de oldukça faydalı bir besindir. Çileğin  içerisindeki foslat, bebeğin beyin, kafatası ve omurilik gelişimine katkıda bulunurken, Potasyum; bebeğin kalp fonksiyonlarını iyileştirir. Annelerin dikkat etmeleri gereken tek şey çileğe alerjilerinin olup olmadığıdır. Eğer alerjiniz varsa bu meyveden mutlaka uzak durmalısınız. Aksi halde egzama, ishal, cilt döküntüleri, kusma, ağız ve çevresinde şişme oluşabilir.

HAMİLELİKTE ÇİLEK YEMEK LEKE YAPAR MI? 

Hamilelik sürecinde tüketilen besinlerin bebekte leke yapacağı iddiası tamamıyla asılsızdır. Böyle bir durumla karşı karşıya kalanlar olabilir, ancak bu durumun asla hiçbir bilimsel açıklaması yoktur. Tamamıyla denk gelmesiyle alakalı bir şeydir. Dikkat edilmesi gereken tek şey aşırıya kaçmamak olacaktır. Tek bir öğün için ortalama 200 gram yemek yeterli olacaktır. 

Son Dakika Kadın Haberleriiçin sayfayı aşağı kaydırın.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR