Üniversite Rektörü Kılık Değiştirip Gittiği Hastaneyi Kapattı

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, "Hasta bakılmıyor" şikayeti ardından kılık değiştirip denetlediği polikliniği geçici olarak kapattı.

Üniversite Rektörü Kılık Değiştirip Gittiği Hastaneyi Kapattı

Üniversite Rektörü Kılık Değiştirip Gittiği Hastaneyi Kapattı

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, "Hasta bakılmıyor" şikayeti ardından kıyafet değiştirip hasta gibi Kuşadası International Dent Care diş polikliniğine gitti. Personelle arasında geçen diyaloğu aktaran Aldemir, polikliniği israf nedeniyle kapattı.

ADÜ Diş Hekimliği Fakültesi'ne bağlı International Dent Care diş polikliniği Kuşadası'nda deniz manzaralı üç katlı binada 8 çalışanla, Ağız Diş Çene Hastalıkları ve Cerrahisi, Protetik Diş, Endodonti, Estetik, Pedodonti, Periodonti ve Ortodonti hizmetini vermek için 1 sene önce hizmete alındı.

KILIK DEĞİŞTİRDİ

Cumhuriyet'in haberine göre; ADÜ Rektörü Prof. Dr. Aldemir, son teknoloji cihazlarla donatılan poliklinik çalışanı ve hastane hakkında şikayet aldı. Hastanın mağdur edilip, edilmediğini denetlemek isteyen Aldemir, mesai saatinde özel aracıyla kıyafet değiştirip şapka takarak diş merkezine gitti.

REKTÖRÜ TERSLEDİ

Muayene olmak isteyen rektörü elinde sigara ile karşılayan çalışan, "Muayene olamazsınız, doktor yok, başka hastaneye gidin" dedi. Rektör, "Doktor ne zaman gelecek. Dişim ağrıyor" dedi. Personel, "Niçin bu kadar çok soru soruyorsunuz? Başka hastaneye gidin, doktorlar izinli. Bir aydır doktor yok" diyerek Aldemir'i tersledi. Rektörü tanımayan çalışan Aldemir, "Ben rektörüm, niçin hastalara böyle davranıyorsunuz" diyerek tepki gösterdi.

"GEREKENİ YAPTIM"

Rektör Aldemir, Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesi Başhekimiyle görüşerek kendisini tedavi etmeyen, tersleyen ve laubali davranan poliklinik personelinin başka yere kaydırılması ve Kuşadası'nda polikliniğin kapatılması emrini verdi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR