Dün Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmelerde bulunan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rus medyasına önemli açıklamalar gerçekleştirdi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, eli kanlı terör örgütü DEAŞ'ın darbe üzerine darbe yediğini, fakat söz konusu örgütün yıkıcı potansiyeline devam ettiğini ve dünyanın başka yerlerinde de bu tür faaliyetlerde bulunabileceğini öne sürdü.

Geçtiğimiz gün Cumhurbaşkanı Erdoğan ile önemli görüşmelerde bulunan Putin, Türkiye ve Rusya'nın terörle mücadele işbirliğine yönelik Putin, Rusya'nın Suriye konusunun çözümü ile ilgilenen ülkelerle işbirliği içerisinde olduğunu ifade ederek, ‘İlk hedefimiz Suriye'nin toprak bütünlüğünü ve egemenliğini korumak ve oradaki terör unsurlarını yok etmektir. Bu kapsamda Türkiye ile işbirliği içerisindeyiz ve ileride de iş birliğinden yana olacağız.’ şeklinde konuştu.

Rusya Devlet Başkanı Putin, Suriye'nin geleceği hakkında tüm ilgili tarafların uyumlu bir şekilde çalışması ile nihai sonuca varabileceklerini ve Suriye'nin geleceğine Suriye halkının karar vermesi gerektiğini savundu.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.