Polisi Karşısında Görünce Yatağın Altına Saklandı!

İstanbul polisi Reina'ya saldıran teröristi yakalamak için bin kişilik özel ekip kurdu, 100 bin saatlik görüntüler incelendi, terör örgütüne ait uyuyan hücreler deşifre edildi. İşte teröristin yakalanmasına ilişkin tüm detaylar...

Polisi Karşısında Görünce Yatağın Altına Saklandı!

Yılbaşı gecesi Reina'da katliam yapan terörist dün gece yakalandı... Reina'da 39 kişiyi katleden Özbek asıllı Abdülgadir Masharipov, İstanbul Esenyurt'ta lüks bir sitede düzenlenen operasyonda sağ olarak ele geçirildi. Teröristle birlikte 1'i Kırgız asıllı erkek, 3'ü kadın 5 kişi gözaltına alındı. Terörist yakalandığında yanında 4 yaşındaki oğlu da vardı. İstanbul polisi Reina'ya saldıran teröristi yakalamak için bin kişilik özel ekip kurdu, 100 bin saatlik görüntüler incelendi, terör örgütüne ait uyuyan hücreler deşifre edildi. İşte Reina'daki teröristin yakalanmasına ilişkin tüm detaylar...

ESENYURT'TA OLDUĞU BELİRLENDİ
Edinilen bilgilere göre; Reina'yı kana bulayan terörist, 3 gün önce Esenyurt'ta yaşayan Ebu Muhammed kod adlı terörist arkadaşının yanına gitti.

3 GÜN HAZIRLIK YAPTILAR
Teröristin Esenyurt'taki konumunu belirleyen emniyet güçleri, bölgeyi adeta abluka altına aldı ve 3 gün boyunca hazırlık yaptı.

OPERASYON 00.15'TE BAŞLADI
Saatlerin 00.15'i gösterdiği anda operasyona başlayan emniyet güçleri, 2 teröristi de sağ olarak ele geçirdi.

POLİSE DİRENDİ
Teröristin son fotoğrafından anlaşıldığına göre; Abdulkadir Masharipov polise direndi ve bu sırada boğuşma oldu.

4 YAŞINDAKİ OĞLUYLA KAÇMIŞTI

DEAŞ'lı terörist, Reina katliamı sonrası Zeytinburnu'nunda ailesiyle kaldığı eve giderek 4 yaşındaki oğlunu da yayına alıp kayıplara karışmıştı. Teröristin izini süren polisler Zeytinburnu ve İzmir'de birçok operasyon düzenlemiş ve çok sayıda kişi gözaltına alınmıştı.

16 GÜN KAÇABİLDİ

Terör örgütü DEAŞ üyesi "Ebu Muhammed El Horasani" kod adlı Masharipov, Reina'yı uzun namlulu silahla tarayarak 39 kişinin ölümüne neden olmuştu. 16 gün sonra yakalanan teröristin eşi gözaltına, kızı ise devlet korumasına alınmıştı.

Reina saldırısının yakalandığı sitedeki görgü tanığı olay anını anlatırken polisin bölgedeki önlemleri ve evde aramaları sürüyor.

REİNA KATLİAMCISI YATAĞIN ALTINA GİRMEYE ÇALIŞTI

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Ekipleri tarafından Ortaköy'deki gece kulübü saldırganının yakalanması için yürütülen operasyonun ayrıntıları ortaya çıktı. Terörist Masharipov'un yakalanması için art arda operasyonlar düzenlendi. İHA'nın haberine göre Reina saldırganının Abdulkadir Masharipov'un gözaltına alınmamak için özel harekat polislerine direnmeye çalıştığı iddia edildi.

ATV'nin haberine göre teröristin polis ekipleri gelince 2+1 evin yatak odasındaki yatağın yanına saklanmaya çalıştığı belirtiliyor. Bu sırada kısa süreli bir arbede yaşandı ve terörist gözaltına alındı.

100 BİN SAAT GÖRÜNTÜDEN UYUYAN HÜCRELER ORTAYA ÇIKTI

DHA'nın haberine göre, Reina saldırganı yakalamak için Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde özel ekip kurulduğu öğrenildi. Özel ekip saldırıdan sonra geçen 16 gün boyunca saldırganın İstanbul'a geldiği günden itibaren yaklaşık olarak 100 bin saat güvenlik kamerası görüntüsünü inceledi. Polis ekipleri yaptığı takiple örgüte ait çok sayıda uyuyan hücreyi belirlediği öne sürüldü.

DİKKAT ÇEKMEMEK İÇİN SİYAHİ KADINLARI KULLANMIŞLAR

Gözaltına alındıktan sonra sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne getirilerek sorguya alındı.

Yapılan araştırmada şüphelilerin yakalandıkları adreste uzun süredir kaldıkları, alışveriş ve yer değiştirmede dikkat çekmemek için de siyahi kadınları kullandıkları tespit edildi. Kaynak: Hürriyet

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR