20 Ağustos 2019
  • Istanbul 23.89°
  • Ankara 18°
  • Izmir 21.11°
İmsak 04:36
Güneş 06:11
Öğle 13:13
İkindi 17:00
Akşam 20:04
Yatsı 21:33
BIST95.286
Dolar5,6515
Euro6,2703
Altın271,79

Oruç Reis Gemisi Doğu Akdeniz'e Gönderilecek

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Twitter sayfası üstünden yaptığı paylaşımla, Akdeniz'e dördüncü gemi olarak Oruç Reis gemisinin gönderileceğini duyurdu.

Oruç Reis Gemisi Doğu Akdeniz'e Gönderilecek

Oruç Reis Gemisi Doğu Akdeniz'e Gönderilecek

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Oruç Reis gemisinin Akdeniz'e sevk edileceğini duyurdu. Bakan Dönmez'in Twitter hesabı üstünden yaptığı açıklamada şu sözler kullanıldı:

"ÇALIŞMALARIMIZI ARALIKSIZ SÜRDÜRECEĞİZ"

"Türkiye, Doğu Akdeniz'deki arama ve sondaj faaliyetlerine aynı azim ve kararlılıkla devam ediyor. Hem kendi kıta sahanlığımızda hem de KKTC'nin Türkiye Petrolleri'ne verdiği ruhsat alanlarında çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz. Arama ve sondaj gemilerimiz bölgedeki tüm operasyonlarını planlandığı biçimde yürütüyor ve yürütmeyi sürdürecek. Türkiye bölgedeki kaynakları arama, üretme ve uluslararası pazarlara iletme kabiliyet ve gücüne sahiptir.

"DÖRDÜNCÜ GEMİMİZİ DE DAHİL EDİYORUZ"

Fatih ve Yavuz Sondaj gemilerimiz ve Barbaros Hayreddin Paşa Sismik Arama gemimizle bölgede sürdürdüğümüz faaliyetlerimize şimdi dördüncü gemimizi de ekliyoruz. Ağustos 2017'den beri Karadeniz ve Marmara'da sismik araştırmalarını devam ettiren MTA Oruç Reis Sismik Araştırma Gemimiz de Marmara'daki çalışmalarının hemen sonrasında Akdeniz'deki sismik araştırmalarını yapmak için bölgeye sevk edilecek.

Öte taraftan, Türkiye'nin bölgedeki egemenlik haklarını yok sayacak her türlü girişim karşısında ilgili Bakanlıklarımızla birlikte koordinasyon içinde gerekli önlemleri almayı da sürdüreceğiz."

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri