Öldürülen Rus Büyükelçi Karlov İçin Ankara'da Anma Töreni

Ankara'da silahlı saldırıda ölen Rus Büyükelçi Andrey Karlov için Rusya'nın Ankara Büyükelçiliğinde anma töreni gerçekleşti.

Öldürülen Rus Büyükelçi Karlov İçin Ankara'da Anma Töreni

Öldürülen Rus Büyükelçi Karlov İçin Ankara'da Anma Töreni

Üç yıl önce Ankara'da bir silahlı saldırıda ölen Rus Büyükelçi Andrey Karlov için Rusya'nın Ankara Büyükelçiliğinde anma töreni yapıldı.
Söz konusu törene Türkiye-Rusya Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Murat Baybatur, Dışişleri Bakanlığı İkili Siyasi İşler Genel Müdür Vekili Büyükelçi Yönet Can Tezel, Kırgızistan, Kazakistan, Moldova ve Belarus'un Ankara Büyükelçileri, Ankara Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ile Ankara'da yaşayan bazı Rus vatandaşları dahil oldu.
Törene katılanlar, Karlov'un büyükelçilik bahçesinde yaptırılan anıtına çiçek bıraktı. Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Aleksey Yerhov, törende yaptığı konuşmada, her yıl 19 Aralık'ta Karlov'un acısını hissettiklerini belirterek, onun hatırasını hayatta tutmaya çalışacaklarını dile getirdi.
Bu doğrultuda Türkiye ile Rusya arasındaki irtibatı ortak faaliyetlerle ilerletmeyi talep eden Yerhov, yapımı süren Akkuyu Nükleer Güç Santrali, TürkAkım projesi ve turizmdeki ortak faaliyetleri örnek gösterdi.
Dışişleri Bakanlığı İkili Siyasi İşler Genel Müdür Vekili Büyükelçi Tezel de Dışişleri Bakanlığı adına bir kez daha Karlov için taziyelerini ileterek, kendisinin vatansever, tecrübeli, ehil ve akil bir diplomat olarak bilindiğini belirtti.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırınız.

Yorum Yaz