Münbiç’te ABD tarafından eli kanlı terör örgütü mensupları ile beraber kurduğu yeni üslerde büyük bir hareketlilik ortaya çıktı. Bölgede ABD'li askerlerin terör örgütü PKK mensuplarını eğittikleri görüntülendi.

Yeni kurulan üsse yerleşen birlikteki ABD'li güçler PKK/YPG'li teröristlere yeni silahların kullanımı için eğitim veriyor. Son olarak üsse üzerinde yalnızca şortla yarı çıplak bir halde görülen Amerikalı asker, PKK/YPG'li mensuplar tarafından İsrail ve ABD firmalarının beraber ürettiği 'geliştirilmiş havan hedefleme' sistemi hakkında bilgilendiriyor.

Amerikan medyasında yer alan habere göre, Menbiç'in kuzeyinde bulunan Sacu Çayı kıyısındaki yeni üs görüntülendi. Foto muhabiri Hüseyin Malla tarafından görüntülenen üs, Fırat Kalkanı Operasyonu ile terör unsurlarından arındırılan bölge ile sınır. Görüntülenen karelerde ABD askerleri ile teröristler birlikte çalışıyor.

ABD'nin Münbiç'te 2 yeni üs kurduğu ortaya çıkmıştı. Münbiç'teki Amerikan askerleri mevzi kazıp siper hazırlarken görüntülendi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.