Muharrem İnce, CHP Hakkında Cumhurbaşkanlığı Seçin Gecesiyle İlgili Belge Açıklayacak

Yeni parti kurmak için CHP'den ayrılan Muharrem İnce'nin Cumhurbaşkanlığı seçim gecesiyle ilgili belge açıklayacağı iddiası gündeme geldi.

Muharrem İnce, CHP Hakkında Cumhurbaşkanlığı Seçin Gecesiyle İlgili Belge Açıklayacak

CHP ile yollarını ayırmasının ardından yeni parti kurmak için hazırlıklarına devam eden Muharrem İnce'nin geçmiş dönemde aday olduğu Cumhurbaşkanlığı seçimleri ile ilgili açıklama yapacağı öne sürüldü.

'ORTADAN KAYBOLDU' ELEŞTİRİLERİNE BELGE İLE CEVAP VERECEK

Cumhuriyet'in haberine gören, Muharrem İnce, herkesin kendisini eleştirdiği 'Cumhurbaşkanlığı seçiminden sonra ortadan kayboldu' eleştirilerine belge ile cevap vermeye hazırlanıyor.

‘CHP 60 BİN SANDIĞA GÖZLEMCİ KOYMADI’ İDDİASI

Cumhurbaşkanlığı seçim gecesiyle ilgili açıklama yapacağı kulisleri hareketlendirirken Muharrem İnce'nin "CHP 60 bin sandığa gözlemci koymadı" iddiasında bulunacağı da edinilen bilgiler arasında yerini alıyor.

CHP İzmir İl Gençlik Kolları Başkanı Ozan Uyan, Muharrem İnce'yi kast ederek şu ifadeleri kullandı:

‘Kaç kere genel, yerel, referandum, Cumhurbaşkanlığı seçimi geçirdik.

Kazandık, kaybettik; Yeri geldi kaybettiğimizi bile bile sabahın son saatlerine kadar seçim tutanağı aradık bir oy daha fazla için... Yeri geldi dağ köylerinde bir oy için hemşerilerimizi ikna etmeye çalıştık.

Yeri geldi binlerce genç yoldaşımız ile birlikte konserler verdik, alanlarda haykırdık, etkinlikler yaptık. Yeri geldi işten atıldık, yeri geldi okulumuz uzadı, yeri geldi bu genç yaşımızda baharımızı 6 okun onurlu bayrağına verdik.

Hiçbir çıkar ve menfaat beklemeksizin Alın terimiz; Helal olsun! Feda olsun! Ama hep bildik, bizi biz yapan her şeyi Cumhuriyet Halk Partisi'ne borçlu olduğumuzu... Şu açıkça bilinmelidir ki koca çınardan en fazla toz alırsınız, ancak bugün Cumhuriyet Halk Partisi sayesinde milletvekili, veyahut Cumhuriyet Halk Partisi sayesinde bu memleketi yönetmeye aday olanlar kişisel menfaatleri sebebiyle yeni bir parti imasıyla bu onurlu bayrağa ihanet içerisinde olarak tarihte yerini Hain olarak alacaklardır.

Ve biz gençler; Bizden sonra gelecek genç yol arkadaşlarımız; 59 yıldır olduğu gibi bu davanın en inançlı neferleri olacaktır. Ve biz biliyoruz ki; Her ne olursa olsun Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu önderliğinde ilk genel seçimde İKTİDAR olacağız!'

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR