Mobil Okul Timleri Okullar Açılmadan Denetimlere Başladı

Mobil Okul Timleri okulların açılmasına az bir süre kala denetim faaliyetlerini sıklaştırdı. Okul çevrelerinde göz açtırmayan timler ailelerin gözünü arkada bırakmıyor.

Mobil Okul Timleri Okullar Açılmadan Denetimlere Başladı

Mobil Okul Timleri Okullar Açılmadan Denetimlere Başladı

İstanbul Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından 18 Eylül 2017’de çalışmalarına başlayan Mobil OkulTimleri (MOT) okul çevrelerinde eğitim güvenliğini etkileyebilecek her türlü sorunla mücadele ediyor. MOT ekipleri, Ataşehir İçerenköy Mahallesi’ndeki bir okulun çevresinde internet kafe, alkollü içki satış yerleri, tütün ürünleri satan yerler ile park ve bahçelerde denetimde bulundu. 

GBT KONTROLÜ YAPILDI

Yapılan denetimlerde şüpheli kişilerin üst araması ve Genel Bilgi Toplama (GBT) kontrolü yaptılar. Ekipler okullar açıldığı zaman da aranan kişilerin yakalanması, narkotik madde, silah ve delici kesici suç aletlerinin okullara girmeden yakalanması konusunda çalışmalarını sürdürecek. 

GEÇTİĞİMİZ DÖNEM 57 BİN 894 DENETİM YAPILDI

Ekipler, 2018-2019 eğitim dönemi içerisinde 57 bin 894 okulda denetim yaptı. Yapılan denetimler sırasında 677 bin 319 kişinin GBT bilgileri kontrol edildi. 15 bin 120 kişiye idari işlem, bin 283 kişiye ise adli işlem yapıldı. Okul çevrelerinde 8 bin 285 aranan kişi yakalanarak gözaltına alındı. Suça karışan 670 çocuğun ise ailesine bilgi verildi. 

UYUŞTURUCU VE SİLAH ELE GEÇİRİLDİ

Ekipler, okul çevrelerinde 37 kesici delici malzeme, 39’u kurusıkı toplam 69 tabanca, 10 ton 521 kilo uyuşturucu madde, 6 bin 847 paket sigara ile 11 bin 241 adet dal sigara olarak bilinen tek sigara ele geçirildi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.


Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri