Milli Savunma Bakanlığı: Bir Hafta İçerisinde 7 Teröristin Etkisiz Hale Getirildi

Türk Silahlı Kuvvetlerince yurt içinde ve yurt dışında gerçekleştirilen operasyonlarda son bir hafta içerisinde 7 terörist etkisiz hale getirildi.

Milli Savunma Bakanlığı: Bir Hafta İçerisinde 7 Teröristin Etkisiz Hale Getirildi

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan haftalık bilgilendirme raporuna göre, 25 Ocak - 1 Şubat tarihlerinde PKK/KCK terör örgütünün sürekli barınma alanı ve yurt içine geçiş güzergahı olarak kullandığı Diyarbakır, Siirt, Batman, Şırnak, Bitlis ve Mardin'de yürütülen büyük ve orta çaplı operasyonlara aralıksız devam edildi.

Operasyonlarda, en az 7 terörist etkisiz hale getirildi, teröristler tarafından kullanılan 38 silah mevzisi, sığınak, barınak, mağara ve depo imha edildi.

ÇOK SAYIDA MÜHİMMAT İMHA EDİLDİ

Ayrıca yapılan operasyonlarda, 14 piyade tüfeği, bir zagros keskin nişancı tüfeği, 5 bin 322 muhtelif hafif silah mühimmatı, 188 doçka uçaksavar mühimmatı, yedi RPG-7 roketi, el yapımı patlayıcı madde yapımında kullanılmak üzere hazırlanmış üçer adet 120 ve 106 milimetrelik havan mühimmatı, bir 60 milimetrelik havan mühimmatı, sekiz el bombası, bir bombaatar mühimmatı, bir tank mühimmatı, iki top mühimmatı, 828,5 kilogram amonyum nitrat, 67 kilogram C-4 patlayıcı madde, üç el telsizi ele geçirildi, dokuz el yapımı patlayıcı imha edildi. 

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz-->