9-10 Mart'ta gerçekleştirilecek olan tüzük kurultayı öncesinde milletvekilleriyle buluşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geln eleştirilerin ardından tehditlere başvurdu. Görüşmede 60'a yakın milletvekili söz alarak hazırlanan taslağa sert çıktı. Tepkilerin dozajı yükselince ayağa fırlayan Kılıçdaroğlu, "Hepinizi tek tek takip ediyorum. 1 Kasım seçimleri öncesi bütün adayların seçim çalışması için partiye 60 bin lira bağışlaması lazımdı. Bugün ses çıkaranların hemen hemen hepsi bu parayı bağışlamadı. Hepsi bu defterde kayıtlı" şeklinde konuşru.

Geçtiğimiz cuma günü milletvekilleriyle buluşan Kılıçdaroğlu, hazırlanan taslak hakkında öneriler almak isterken beklemediği bir şekilde eleştirilere maruz kaldı. Söz alan milletvekilleri hazırlanan taslağın anti demokratik uygulamalar getireceğini ifade ederek uyarıda bulundular.

Tüzük kurultayı öncesinde gerçekleşen hararetli görüşmelerin ardından 20'ye yakın milletvekili bildiri yayımlamak için çalışmalara başladı. İstanbul Milletvekili İlhan Cihaner ile Selin Sayek Böke'nin başını çektiği 20 milletvekili hazırlanan tüzük taslağındaki bazı maddelerin değiştirilmesini isteyecek.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.