Kayseri'de Yola Çıkan İneğe Trafik Cezası Kesildi!

Kayseri’nin Sarız ilçesinde hayatını sürdüren 53 yaşındaki Duran Altunç, şahsi malı olan ineğine yazılan ceza tebligatını görünce şaşırdı.

Kayseri'de Yola Çıkan İneğe Trafik Cezası Kesildi!

Kayseri’nin Sarız ilçesinde hayatını sürdüren 53 yaşındaki Duran Altunç, şahsi malı olan ineğine yazılan ceza tebligatını görünce şaşırdı.
Kayseri’nin Sarız ilçesine bağlı Şarlak Mahallesi'nde besicilik yaparak ekonomik gelir elde eden Duran Altunç’a, 2 gün önce muhtarlıktan kendi ineğine yönelik yazılı ceza içeren bir tebligat geldi. Kendisine gelen tebligatı açan Altunç, yazılan cezayı görünce ne yapacağını şaşırdı.
Trafik ceza tebligatının üzerinde beslediği ineğin küpe numarasını gören besici Altunç, cezanın ineğine yazıldığını gördü.
Söz konusu duruma yönelik açıklama gerçeleştiren Duran Altunç, şunları söyledi: "Böyle bir ceza yedik. Olmadık bir ceza. En sonunda oğluma git de, 'Bunun ehliyetini alalım' dedim. Ehliyetini alırsak ceza yazmazlar. Başka yapacak bir şey yok. Olay bu. Ceza gelince şok oldum. Hiç duyulmadık bir şey. Bu olaya kimse inanmaz. İnanacak bir şey değil. Yayılan mala ceza yazılır mı? Bu ana kadar siz hiç duydunuz mu? Çok kişi beni aradı. Arayanlar ‘Böyle bir şey var mıymış? Hiç duymadık’ diyorlar. Hakikaten duyulmadı. Biz duymadık. Devletin kestiği parmak acımaz. Ceza neyse ödeyeceğiz. Yapacak bir şey yok. Birinin küpesi tutuyor ama diğer küpe bizim değil. Kar yağmadan önce otlanıyorlardı ama kar yağdıktan sonra gidemedi. İçeride kaldılar. Cezada yola çıktığı söyleniyor ama biz hayvanları hiç boş bırakmadık. Devamlı yanında bulunduk" diye konuştu.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri