Kafesten Kaçıp Apartmana Giren Domuz Paniğe Neden Oldu

Mersin’de bir vatandaş tarafından yaralı olduğu için şehir merkezine getirilen domuz, kafeste kaçarak bir apartmana girdi. Domuzu gören vatandaşlar büyük panik yaşadı.

Kafesten Kaçıp Apartmana Giren Domuz Paniğe Neden Oldu


Mersin’de bir lokanta sahibi, yaralı olarak bulduğu domuzu tedavi ettirmek amacıyla şehir merkezine getirerek kafese koydu. Kafesten kaçarak bir apartmana giren yaralı domuz, korku dolu anlar yaşanmasına neden oldu. Yaralı domuz, polis ve itfaiye ekiplerinin çalışmasıyla yakalandı.

BALKONDA OTURAN VATANDAŞ TARAFINDAN FARK EDİLDİ  

İlginç olay, sabah saatlerinde merkez Akdeniz ilçesine bağlı Yeni Mahalle'de meydana geldi. Balkonda oturan bir vatandaş, caddede domuza benzer bir hayvanın gezdiğini fark etti. Önce emin olmayan ardından cep telefonunun kamerasıyla yakınlaştırarak hayvanın domuz olduğunu gören vatandaş, durumu polis ve itfaiye ekiplerine bildirdi.

POLİS VE İTFAİYE EKİPLERİ ÇALIŞMA BAŞLATTI

İhbar üzerine bölgeye polis ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Bir süre caddede gezip, apartmana giren domuzu yakalamak için çalışma başlatıldı. Bu sırada polis ekipleri de domuzun getirildiği aracı bölgeye yakın bir yerde buldu. Arkasında kafes ve içinde şiş bulunan aracın sahibini de tespit eden ekipler, lokanta sahibi olduğunu söyleyen H.Y.A.'yı bularak, gözaltına aldı. Apartmanın içinde yaralı olarak yatan domuz da bulunduğu bölgeden alınarak, Veteriner Dairesi Başkanlığı'na götürülerek, tedavi altında alındı. Domuzu gören çevredeki vatandaşlar büyük panik yaşarken, domuzun alınmasının ardından rahat bir nefes aldı.

‘’İLK ÖNCE KÖPEK SANDIM’’

Domuzu görüp ekiplere haber veren vatandaş, "Balkonda oturuyordum. Hayvanı köşede gördüm ve köpek geldiğini düşündüm. Ardından telefon kameramı açtım video çekmek için baktım ki köpek değil domuz. Yürüyerek devam etti. O sırada amca da arkadan yürüyordu. Daha sonra domuz apartmana girdi, ben de polisi ve itfaiyeyi aradım. Burada yattı, yaralı galiba" ifadelerini kullandı.

‘’BUGÜN YETKİLİLERE VERECEKTİM’’

Domuzu getiren H.Y.A. ise lokantası olduğunu belirterek, "Domuzu yolda buldum. Yolda can çekişiyordu. Bulduğumda böyle yaralıydı. Kafesi muhafaza altına almak için oradan aldım. Dün gece getirdim bugün yetkililere verecektim" diye konuştu.

Son Dakika Gündem Haberleri için tıklayınız

 

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri