İkra Nur'un Ölümüyle Alakalı Şok Gelişme!

Jandarma Suç Araştırma (JASAT) görevlileri, köydeki herkesin ifadesini alıyor, kuşkulu bir durumla rastlaşıp rastlamadıklarını belirlemeye çalışıyor.

İkra Nur'un Ölümüyle Alakalı Şok Gelişme!

İkra Nur'un Ölümüyle Alakalı Şok Gelişme!

Giresun’un Bulancak ilçesine bağlı İcilli köyünde, geçtiğimiz hafta cumartesi akşamı evinin etrafındaki bahçede otlayan büyükbaş hayvanlara bakmaya giden ve kaybolduktan 3 gün sonra derede cansız bedeni bulunan İkranur Tirsi’nin ölümüyle alakalı cinayet kuşkusu üzerine özel ekip aracılığıyla başlatılan oldukça yönlü soruşturma devam ediyor.

Giresun Bulancak İcilli köyüne bağlı Kıran Mahallesi'nde, evinin etrafındaki bahçede, 27 Haziran tarihinde, 6 yaşındaki kardeşi ve kuzeniyle beraber oynayan, Nazlı- Serdar Tirsi çiftinin çocukları İkranur (7), saat 18.00 sularında otlayan büyükbaş hayvanların yanına gitti. İkranur Tirsi geri gelmeyince, iki çocuk durumu ailesine söyledi.

Etrafta arama yapan ailesi, çocuklarına ulaşamadı, jandarma görevlilerine haber verdi. Köye giden jandarma, AFAD ile AKUT ekipleri arama operasyonu başlattı. 370 hektar alanda neredeyse 150 kişilik uzman ekibin iz takip ile kadavra köpekleri, dron ile termal kameralarla aradığı İkranur’un, evinden 7 kilometre mesafedeki Salman mevkisi Adaköy deresinde salı günü ölü halde bulundu. İkranur'un cansız bedeni, olay yeri tetkiklerinden sonra Trabzon Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Otopsi işleminden sonra İkranur toprağa defnedildi.

KÖYDE HERKESİN İFADESİ ALINIYOR

İkranur Tirsi’nin ölümüyle alakalı cinayet kuşkusuyla Bulancak Cumhuriyet Savcılığı tarafından başlatılan çok yönlü soruşturmaya devam ediliyor. İlk belirlemelere göre, travmatik bulguyla karşılaşılmayan İkranur'un ölüm sebebi, otopsideki çoklu organ incelemesi neticesi ortaya çıkacak.

İçişleri Bakanlığı'ndan gelen talimatla İkranur Tirsi'nin ölüm sebebini araştırmak için vazifelendirilen özel ekip, titiz bir faaliyetle çalışıyor. Küçük kız çocuğunun kaybolduğu ev ve cansız bedeninin olduğu kuş uçuşu 1 kilometre olan 7 kilometre mesafedeki Salman mevkisi Adaköy Deresi etrafında faaliyetlerini arttıran ekipler, boş evlere giderek olası kanıt araması yapıyor. Olay yerine yakın patika yolları da inceleyen JASAT ekipleri, tüm köy halkının ifadesini alıyor, kuşkulu bir durumla karşılaşıp karşılaşmadıklarını tespit etmeye çalışıyor.

Tirsi ailesinin komşusu Gülfem Yaman, İkranur’un ölüm sebebinin tespit edilmesi için iz sürüldüğünü dile getirdi. Yaman, “Hiçbir sonuç yok henüz. Bir an önce bulunmasını istiyoruz biz de köylüler olarak. Hepimiz tedirginiz, korkuyoruz evlerimizde uyumaya. Bir haftadır bizde hiç uyku yok. Jandarmalar gerekli aramaları hala yapıyorlar, hala buradalar. İnşallah bir an önce bulunsun istiyoruz. Mahallede herkes sorgulandı. Tekrar tekrar sorgulanıyor, yeni ekipler geliyor. Ankara'dan başka bir ekip gelmişti, onlar da yeniden ifadelerimizi aldılar. Evlerimiz arandı. Herkes tek tek sorgulanıyor ama henüz hiçbir elle tutulur bir şey olmadığı söyleniyor. Biz de bekliyoruz, bir an önce çözülmesini istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Ölü olarak bulunduğu yerin aşağıda bulunduğunu dile getiren Yaman, “Çocuğun bu mevsimde oraya gitmiş olması, kesinlikle mümkün değil. Başka aylarda olsa belki gidilebilir diye düşünülebilir. Fındık bahçeleri hep yeşil alan hava geç saatte kararsa da burada artık karanlık oluyor. Sis çöküyor akşamları o saatler de mümkün değil çocuğun oraya gidebilmesi” diye konuştu.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR