İçişleri Bakanı Soylu: HDP Eşbaşbaşkanının Yüzünde Meymenet Yok

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı konuşmada, HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli hakkında "HDP’nin eş genel başkanı diye bir adam var. O suratında meymeneti silinmiş. Baktığınızda suratında meymenet olmadığını görürsünüz" ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanı Soylu: HDP Eşbaşbaşkanının Yüzünde Meymenet Yok

İçişleri Bakanı Soylu, Ankara'nın Mamak ilçesinde konuştu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara'nın Mamak ilçesinde şehir aileleri, gazi ve yakınlarıyla bir araya geldi.

"SURATINDA MEYMENET YOK"

Burada bir konuşma yapan Süleyman Soylu, HDP'nin Eşbaşkanı Sezai Temelli hakkında, "HDP’nin eş genel başkanı diye bir adam var. O suratında meymeneti silinmiş. Baktığınızda suratında meymenet olmadığını görürsünüz. Diyor ki; 'Kürdistan'da biz kazanacağız, AK Parti ile MHP kaybedecek' diyor. Bunlar tarumar eder ülkeyi. HDP, PKK'nın siyasi kolu, avukatı, savunucusu olmuş olmaktır." ifadelerini kullandı.

"KILIÇDAROĞLU'NUN BASTIĞI YERDE OT BİTMEZ"

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu da eleştiren Bakan Soylu, "Bu benim kişisel görüşüm. Ben geçenlerde bir laf ettim, dedim ki; 'bastığı yerde ot bitmez' yalan mı söyledim. SSK Genel Müdürü oldu, kuruttu. CHP Genel Başkanı oldu, kuruttu. Neye elini attıysa kuruttu. 31 mart seçimlerinde bizi mahcup etmeyin." dedi.

"PKK YAKINDA TAMAMEN BİTECEK"

PKK'nın yakında tamamen yok olacağını belirten İçişleri Bakanı, "Bugün son 30 yılın teröre katılımdaki en düşük rakamındayız. Teröre katılım yok. Terör örgütü içerisinde aileleri ikna ederek son iki yılda 350 kişiyi adalete teslim ettik. Alttan çalışıyoruz üstten de çalışıyoruz. Sın iki yılda 3 bin mağara ve sığınaklarını tarumar ettik. Bu ülkede PKK terör örgütü diye bir şey kalmayacak." diye konuştu.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR