22 Ağustos 2019
  • Istanbul 31.11°
  • Ankara 28°
  • Izmir 36.11°
İmsak 04:39
Güneş 06:13
Öğle 13:12
İkindi 16:58
Akşam 20:01
Yatsı 21:29
BIST94.460
Dolar5,7693
Euro6,3984
Altın277,71

HDP'li Belediyeler İnternet Sitelerinden Türk Bayrağı'nı Kaldırdı

Mardin'de HDP'li Nusaybin, Mardin Büyükşehir Belediyesi, Savur Belediyesi ve Derik Belediyesi internet sitelerinden Türk bayrağını kaldırdı.

HDP'li Belediyeler İnternet Sitelerinden Türk Bayrağı'nı Kaldırdı

HDP'li Belediyeler İnternet Sitelerinden Türk Bayrağı'nı Kaldırdı

Mardin'de yerel seçimlerde başkanlığına gelen HDP'li belediyelerin resmi web sitelerinde gerçekleştirilen çalışmaların sonrasında sitelerde olan Atatürk ve Türk bayrağı fotoğraflarının kaldırıldığı fark edildi.

Mardin'de 31 Mart yerel seçimlerinin sonrasında HDP'li adayların kazandığı belediyeler, resmi web sitelerinde çalışmaya başladı. HDP'li belediyelerin çalışmasının sonrasında resmi web sitelerinde Atatürk ve Türk bayrağı fotoğrafının kaldırıldığı fark edildi. Artuklu 1071 Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Murat Kırmızıoğlu, Mardin'de kayyum döneminde tekrar düzenlenen web sitelerinde olan Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerin kanından rengini alan Türk bayrağının resminin kaldırılmasına tepki gösterdi.

Kırmızıoğlu, "Mardin'de devletin yerel belediyecilikte hizmet kolu olan ve tek işi vatandaşa hizmetle yükümlü olan belediyelerin resmi sayfalarında olan Türk bayrağı ve Atatürk portresinin kaldırılmasının vatan hainliğinden başka açıklaması yoktur. Hedeflerinin ne olduğunu bildiğimiz HDP'li Nusaybin, Mardin Büyükşehir Belediyesi, Savur Belediyesi, Derik Belediyesinin sayfalarında Türk bayrağının kaldırılmasının hiçbir açıklaması yoktur. Sinsice ve haince binlerce asker polis ve sivil vatandaşı şehit eden anlayışın bu belediyelerde vatandaşa hizmet değil bölücülük yapması kabul edilebilir değil. Sinsice işlemeye çalıştıkları bu plana Derik belediyesi, belediyede Türkçe konuşması ve birçok belediye personeline Kürtçe dayatma yaparak hem binlerce senelik kardeşliği bölmek hem de nifak tohumları ekmekte. Seçildikleri günden beri hizmet adına hiçbir anlayışları olmayan bütünüyle terör propagandası adına faaliyet yapan siyaset değil terörle iç içe bir anlayışın vatandaşa hizmet etmesi mümkün değildir. Devlet büyüklerimizin ve İçişleri Bakanlığımızı bu kendini bilmez sözde belediyelere çok acil haddini bildirmesini cumhuriyet savcılarını bayrağımıza ve ülkemiz kurucusuna yapılan devletin olanakları ile Kandil'e döndürdükleri belediyeler hakkında suç duyusunda bulunuyor bayrak ve ülke kurucusuna yapılan hakaretle alakalı yasal işlemlerin yapılması için vazifeye çağırıyoruz. Mardin'deki hiçbir belediyeyi Kandil anlayışına teslim etmeyeceğiz" dedi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri