Hakan Atilla: ABD’de Psikolojik Baskıya Maruz Kaldım

ABD’de tutuklu kaldıktan sonra Türkiye’ye gelip Borsa İstanbul Genel Müdürlüğü görevine atanan Hakan Atilla, cezaevinde kaldığı süre boyunca yaşadıklarını anlattı.

Hakan Atilla: ABD’de Psikolojik Baskıya Maruz Kaldım

29 Ekim’de Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen resepsiyonda gazeteci Murat Kelkitlioğlu’na konuşan Atilla, tutuklu kaldığı süre boyunca defalarca tek kişilik hücrede tutulduğunu belirtti.

 

Atilla, yaşadıklarını şu ifadeleri kullanarak anlattı:

"Belki göğüs göğüse değil ama tam bir psikolojik harp yaşadık diyebilirim. Çok defa tek kişilik hücrelerde kaldım. Daha sonra da iki kişilik hücrelere aldılar. Zaten Türkiye’deki gibi koğuş sistemi yok ABD’de. İki kişilik hücrelere aldıklarında da buralarda çok fazla tutmadılar beni. Sık sık hapishane değiştirdim. Birileriyle dostluk kurmamı engellemeye çalıştılar. Bu nedenle hapishane hapishane dolaştım. Avukatlarımla görüşmek bile çok zordu. Kısacası anlayacağınız psikolojik baskıya maruz kaldım."

Hakan Atilla’nın 23 Mart 2017 tarihinde ABD’ye Halkbank adına görevli olarak gelmesinin ardından Reza Zarrab'ın tanıklık yaptığı davada tutuklu yargılanmıştı.

Atilla, davada 32 ay hapis cezasını tamamlamasının ardından 24 Temmuz 2019'da Türkiye'ye dönmüştü. Atilla, 22 Ekim'de Borsa İstanbul Genel Müdürü olarak atanmıştı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri