Son Dakika Coronavirüs Haberleri Korona Yaz 8119'a Gönder 10 ₺ Bağışta Bulun

Gurbetçileri Ağlatan Anons! Sizler İçin Buradayız

Yurt dışından gelen ve coronavirüs (Covid-19) önlemleri kapsamında Aydın’daki KYK yurtlarına yerleştirilerek 14 günlük karantina süreci başlayan vatandaşlar, devletin kendilerine sunduğu imkan ve hizmetler karşısında duygulu anlar gösterdi.

Gurbetçileri Ağlatan Anons! Sizler İçin Buradayız

Gurbetçileri Ağlatan Anons! Sizler İçin Buradayız

Önceki gün Cezayir'den uçakla alınıp Türkiye'ye geri getirilen vatandaşlardan 449'u Aydın'daki yurtlarda karantina altına alındı.

Yurtlara yerleştirilen tüm vatandaşların sağlık tedavisinden geçirildikten sonra yurtlarda karantina altına alındığını ifade eden Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, “Devlet olarak tüm vatandaşlarımızın yanındayız. Yurtlara yerleştirilen vatandaşlarımızın her türlü ihtiyaçları karşılayıp ağırlıyoruz. Vatandaşlarımız da 14 gün boyunca odalarından çıkmayarak süreci tamamladıktan sonra evlerine geçecekler” sözlerine yer verdi.

Aydın'da şu anda Cezayir'den gelme 449 vatandaşın yer aldığı bunlardan 160 kişinin Söke'de Meryem Yazıcıoğlu KYK'da 289 kişinin de Efeler Adnan Menderes KYK'da misafir olurken, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanın bir ayrıcalık olduğunu fark ettiklerini ifade eden vatandaşlar, “Virüsten sonra ciddi bir sıkıntı yaşadık. Cezayir'den ülkemize gelmeden önce yemek yiyemediğimiz günler oldu. Allah devletimizden razı olsun. Hepimiz 5 yıldızlı otel konforunda ayrı ayır odalara yerleştirildik. Her şey muntazam olarak kapımıza geliyor. Şu bilinsin ki Türkiye Cumhuriyeti sadece Türkiye sınırları içinde yaşayan vatandaşlarına değil, dünyanın dört bir köşesinde yaşayan vatandaşına sahip çıkıyor. Bunu başka bir ülkede yaşamayan zor anlar”  sözlerine yer verdiler.

AİLESİNE GÖNDERDİĞİ ANONS İLE TEŞEKKÜR ETTİ

Karantina kapsamında Cezayir'den getirilip Aydın'daki KYK yurtlarında misafir edilen vatandaşlardan Gürkan Alaca, durumunu merak uyandıran ailesine ve arkadaşlarına odasından kaydettiği görevlilerin anonsunu paylaşarak belirtti.

Gürkan Alaca'nın babası Rasül Alaca, Annesi Medine Alaca ve eşi Gurbet Alaca'ya gönderdiği ses kaydında yurtta görevlilerin yaptığı anonslar bulunuyor.

Görevlilerin ‘Sizler için buradayız, başımızın üstünde yeriniz var' diye başlayan anonslarını paylaşan Gürkan Alaca, tüm yetkililere teşekkür etti.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR