Gaziantep Merkezli 3 İlde Kaçak Sigara Operasyonu: 11 Gözaltı

Gaziantep merkezli 3 ilde eş zamanlı olarak yapılan kaçak sigara operasyonunda 11 kişi gözaltına alınırken, gümrük kaçağı 150 bin 570 paket sigara ele geçirildi.

Gaziantep Merkezli 3 İlde Kaçak Sigara Operasyonu: 11 Gözaltı

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi koordinesinde, ülkeye kaçak yollardan sigara soktuğu iddia edilen şahıslara 3 ay boyunca teknik takip yapıldı.

11 ŞAHIS GÖZALTINA ALINDI  

Yürütülen çalışmalar sonnucunda ise Gaziantep, Osmaniye ve Aksaray illerinde eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi. Operasyonlarda, Gaziantep il merkezinde 3, Osmaniye’de 1, Aksaray’da da 1 olmak üzere toplamda 5 şüpheli yakalandı. Ekiplerin aynı soruşturma kapsamında Gaziantep kent merkezinde düzenlediği eş zamanlı operasyonlarda 6 kişi daha gözaltına alındı.

150 BİN PAKET KAÇAK SİGARA ELE GEÇİRİLDİ  

Yapılan planlı çalışma ve eş zamanlı operasyonlarda ise 150 bin 570 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirildi. Operasyonlarda gözaltına alınan toplam 11 kişi yasal işlemlerden sonra adli makamlara sevk edildi. 11 şüpheliden 5’i çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağıya kaydırın. 

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR