Fahrettin Altun'dan Kudüs'teki TİKA Tabelasının Sökülmesine Sert Tepki

İletişim Başkanı Altun, İsrail polisinin Kudüs'te Yusufiye Mezarlığı'nda bulunan TİKA tabelasının sökülmesine ateş püskürttü.

Fahrettin Altun'dan Kudüs'teki TİKA Tabelasının Sökülmesine Sert Tepki

Fahrettin Altun'dan Kudüs'teki TİKA Tabelasının Sökülmesine Sert Tepk

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İsrail polisinin, Kudüs'te TİKA'ya (Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı) ait olan tabelasının çıkarılmasını  'derin öfkenin bir tezahürü' olarak değerlendirdi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İsrail polisinin Kudüs’te TİKA tabelasını bulunduğu yerden çıkarmasına yönelik önemli açıklamalar gerçekleştirdi.

Fahrettin Altun, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"İsrail polisinin, Kudüs’te TİKA tarafından yeniden ihya edilen Yusufiye Mezarlığı’ndaki TİKA tabelasını sökmesi, dünyanın her yerinde mazlumların sığınağı olan ay yıldızlı bayrağımıza duyduğu derin öfkenin bir tezahürüdür. Bu tahammülsüzlüğün sebebi gayet iyi bilinmektedir.""Gönüllere dokunan, mazlumlara nefes olan duruşumuzdan ne pahasına olursa olsun vazgeçmeyecek ve dünyanın dört bir yanında gönülleri ihya etmeye devam edeceğiz. Üzerimizdeki sorumluluğun bilincinde olarak ihtiyacı olan herkesin yardımına bir an dahi tereddüt etmeden koşacağız."

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR