Diyarbakır'da Roma ve Bizans Dönemine Ait Eserleri Satarken Yakalandılar

Roma ve Bizans dönemine ait 943 adet sikke, bileklik, kolye ve yüzük satmaya çalışan 4 kişi suçüstü yakalanarak göz altına alındı.

Diyarbakır'da Roma ve Bizans Dönemine Ait Eserleri Satarken Yakalandılar

Roma ve Bizans dönemine ait 943 adet sikke, bileklik, kolye ve yüzük satmaya çalışan 4 kişi suçüstü yakalanak göz altına alındı.

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde oturan 4 şüpheli şahıs ellerinde bulundurdukları Roma ve Bizans dönemine ait eserleri satmak için alıcı ararken, bu yönde istihbari çalışmalar yapan İl jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü tarafından, alınan bilgiler doğrultusunda şüpheliler suç üstü yakalandı.

TARİHİ ESERLER KORUMA ALTINA ALINDI

Yapılan açıklamada, "Bu kapsamda, Cumhuriyet Başsavcılığından alınan arama kararı doğrultusunda 09 Şubat 2019 Cumartesi günü Diyarbakır Sur ilçesinde icra edilen operasyonda; bahse konu şüpheli şahıslar, sikkeleri satmaya çalıştıkları esnada suçüstü yakalanmıştır. Şahısların ikametlerinde ve üzerlerinde yapılan adli aramada; Roma ve Bizans dönemine ait 943 adet sikke, bileklik, kolye ve yüzük ele geçirilmiştir. Olayla ilgili olarak Cumhuriyet Başsavcılığına bilgi verilmesi ve alınan talimat uyarınca ele geçirilen tarihi eserler muhafaza altına alınmış, olayla iltisaklı 4 şüpheli gözaltına alınmıştır. Halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanmasına yönelik yürütülen adli ve mülki görevlere artan bir azim ve kararlılıkla aralıksız olarak devam edilmektedir" denildi. 

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri-->