Ankara'da Tanzim Satış Çadırları Kurulmaya Başlandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın işaretini verdiği tanzim satış çadırları kurulmaya başlandı. Halka ucuza sebze satılacak olan çadırların ilki Ankara'da kurulmaya başlandı.

Ankara'da Tanzim Satış Çadırları Kurulmaya Başlandı

Ankara Büyükşehir Belediyesi sebze, meyve satışı gerçekleştireceği tanzim satış çadırlarını açmaya başladı. Çadırlar Pazartesi gününden itibaren 7 gün süresince vatandaşa hizmet sağlayacak.

30 BÖLGEDE KURULACAK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, "Pazardaki fiyatlar için gerekirse ayar çekeceğiz. Belediyelerimiz aracılığı ile tanzim satış gerçekleştirebiliriz" açıklamasının sonrasında Ankara Büyükşehir Belediyesi görevlileri harekete geçerek 30 bölgede tanzim satış çadırlarını açmaya başladı.

KREDİ KARTI GEÇERLİ OLACAK

İlk olarak Sihhiye'de yer alan Abdi İpekçi Parkı girişine kurulan 2 çadırda yalnızca sebze satışı olacak. "Halk Sebze Üreticiden Tüketiciye", "Enflasyonla Topyekün Mücadele" logoları çadırlara asıldı. Çadırlarda kredi kartı ile satış mümkün olurken, sebze başı kilo kotası konulacak.

TARIM KREDİ'DEN ALINACAK

Ankara'daki tanzim satış bölgelerine ürünler; Antalya, Kütahya, İzmir, Mersin ve Ankara'daki Tarım Kredi Kooperatiflerinden verilecek. Ankara'da ilk önce 15 satış çadırı ve mobil olarak açılacak ve bu sayı 30'a çıkacak. İlk aşamada, Sıhhiye, Kızılay Meydanı, Kurtuluş, Ulus metro çıkışı, Mamak İtfaiye Meydanı'nda tanzim satış noktaları yer alacak.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri-->