Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Anadolu Ajansının (AA) 'Yılın Fotoğrafları' projesinde oy kullandı.

Oktay, 'haber', 'yaşam' ve 'spor' kategorilerindeki fotoğraflar içerisinden 4 eser için oy kullandı.

Haber kategorisinde, Mustafa Hassona'nın objektifinden çıkan 'Gazze'de Türk Bayrağı' adlı fotoğrafına oy veren Oktay, 'Filistinli bir gencin vurulurken Türk bayrağını dalgalandırması ayrı bir anlam ifade ediyor. Mazlum neredeyse Türkiye oradadır. O bayrağı Türkiye oraya kendisi götürmez. Gönülden gelen bir şey bu. Kurşunu yiyor, giderken elinde bırakmadığı şey Türk bayrağı. Mazlumların olduğu coğrafyalardan Türkiye'ye bakış açısı bu. Türkiye'den de bizim bakış açımız budur.' açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, yaşam kategorisinde, Sercan Küçükşahin'in 'Tarihin içinde yüzme keyfi' isimli Yozgat'ın Sarıkaya ilçesinde bulunan 'Kral Kızı' olarak bilinen 'Basilica Therma' adlı Roma Hamamı'nın bulunduğu fotoğraf ve Burak Milli'nin, yerli insansız hava aracının Suriye'nin Afrin bölgesinde uçarken dolunayla beraber objektife yansıdığı 'Dolunay ve yerli İHA' adlı fotoğrafı için oy kullandı.

Oktay, spor kategorisinde ise Ali İhsan Öztürk'ün Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü etkinliklerinde çektiği 'Atlı Savaş Oyunu' isimli fotoğrafı için oy kullandı.

Fuat Oktay, fotoğrafların her birinin anı, olayı en iyi şekilde yansıttığını fakat seçim yaparken duyguların ön plana çıktığını dile getirdi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.