Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Vatandaşlara Önemli Çağrı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kur saldırılarında gereken cevabı 24 Haziran’da verileceğini ifade ederek vatandaşlara bu konuda çağrı yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Vatandaşlara Önemli Çağrı

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ATO Congresium'da Ankara Ticaret Odasının iftar programında önemli açıklamalar yaptı.

GÜÇLÜ TÜRKİYE

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Biz sadece güçlü Meclis demiyoruz. Biz sadece güçlü hükümet demiyoruz. Biz sadece güçlü Türkiye demiyoruz. Bütün bunlarla beraber aynı zamanda güçlü ekonomi diyoruz’’ diye konuştu.

"Türkiye, geçtiğimiz 16 yılda ortaya koyduğu ekonomi performansıyla dünya çapında bir modeldir, dünya çapında bir efsanedir’’ diye konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kur, faiz ve enflasyon sarmalıyla bozulmak istenen ekonomimiz, 24 Haziran'ın ardından yeni ve çok daha güçlü bir yükselişe geçecektir’’ ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye'nin ne gelirlerinde ne giderlerinde ne borçlanmasında ne borçlarını ödemesinde en küçük bir sıkıntısı yoktur’’ ifadelerine yer verdi.

"Türkiye, bırakınız gelişmekte olan ülkeleri, gelişmiş ülkelerin çoğunun dahi ilerisinde bir fotoğrafa sahiptir’’ şeklinde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, açıklamalarına şu şekilde devam etti:

"Bundan 16 yıl önce bir Türk vatandaşı, AB ülkeleri vatandaşlarının üçte biri kadar gelire sahipti, bugün bir Türk vatandaşı, AB vatandaşlarının yaklaşık üçte ikisi kadar bir gelire sahip hale gelmiştir. Hedefimiz, 2023'e kadar bu oranı eşitlemek ve hatta geçmektir."

VATANDAŞLARA ÇAĞRI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tüm vatandaşlara seslendi ve şu şekilde konuştu:

 "Tüm vatandaşlarıma çağrıda bulunuyorum, evinizde yastık altında tuttuğunuz dövizlerinizi, paralarınızı, altınlarınızı bankalara, katılım şirketlerine ve diğer yatırım mecralarına yatırarak lütfen sisteme sokun ve ülkemizin büyümesine hep beraber katkıda bulunun.’’

EKONOMİK SALDIRILAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan ekonomik saldırılarına ilişkin, "Ekonomimize bakarak değil, ülkemiz aleyhinde oluşturulan havayı körüklemek için açıklamalar yapan kredi derecelendirme kuruluşları büyüme rakamlarımızı görünce bakalım mahcup olacaklar mı? Bunların derdi ne biliyor musunuz? 24 Haziran. 24 Haziran'da acaba AK Parti'yi çökertebilir miyiz? Erdoğan'ı çökertebilir miyiz? Bütün hesapları bu. Ama çökertemeyecekler, başaramayacaklar’’ ifadelerini kullandı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR