Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Uluslararası Medyaya Eleştiri

Türkiye'de yaşanan toplumsal ve ekonomik olayları bire bin katarak anlatan Uluslarası medyaya yönelik Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Paris eleştirisi geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Uluslararası Medyaya Eleştiri

Bugün öğlen saatlerinde 'TRT World Forum'a video mesajla katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı konuşmada, Uluslarası medyanın Türkiye'ye karşı uyguladığı çifte standardı anlattı.

Gezi Parkı olayları sırasında uluslarası medyanın sessiz kaldığı anları anımsatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, o dönemde birçok medya kuruluşunun Taksim'den canlı yayın yaptığını belirtti. 

Erdoğan, aynı medya kuruluşlarının, Fransa'nın başkenti Paris'te çıkan ve ortalığı savaş alanına çeviren olaylarla ilgili üç maymunu oynadığını söyledi.

'CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN AÇIKLAMALARI'

Türkiye'nin uluslararası alandaki başarılarının ve ülke içinde yaşadığı büyük değişimin, dış dünyada hakkaniyetli bir şekilde yer almadığını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hatta çoğu durumda başarılarımız yok sayılarak ya da çarpıtılarak, olduğundan farklı bir şekilde aktarılıyor. Gerçeği keşfetmek için değil, zihinlerdeki oryantalist kalıplara uygun cevaplar bulmak için Türkiye'ye bakılıyor. Özellikle 2013 senesinden itibaren Gezi olaylarıyla başlayan süreçte, ülkemiz çok ciddi haksızlıklara, çifte standartlara maruz kalmıştır.

"SOKAKLARI YAKIP YIKANLAR BARIŞÇIL GÖSTERİCİ OLARAK LANSE EDİLMİŞTİR'

Sokakları yakıp yıkanlar, 24 saat canlı yayın yapan uluslararası medya kuruluşları tarafından, barışçıl göstericiler olarak lanse edilmiştir. Suriye'de yüz binlerce sivilin kanını döken bölücü terör örgütü mensupları, Batılı sözde prestijli dergilerin kapağını süslemiştir.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR