'KANDİL'DEKİ BARONLARA ŞAMAR OLACAK'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘’Bugün Diyarbakır'da tarihe geçeceğine inandığım bir miting gerçekleştirdik. Diyarbakır bizi bugün büyük bir hasretle bağrına bastı. Sıcağa ve oruca rağmen miting meydanını hınca hınç dolduran kardeşlerime teşekkür ediyorum. Diyarbakır'ın tarihi duruşuyla kardeşliğimize uzanan ellere cevap verdiğine inanıyorum’’ diye konuştu.

‘’24 Haziran, Diyarbakırlı gençleri bile bile ölüme gönderen Kandil'deki terör baronlarına vurulan bir şamar olacaktır’’ diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘’PKK'nın desteklemiş olduğu malum partinin bizim değerlerimizle alakası var mı? Bunlar ateist, bunlar dini istismar eden kişiler’’ ifadelerini kullandı.

'SIRA KANDİL'E DE GELECEK'

Afrin operasyonlarına değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘’Afrin'de Zeytin Dalı operasyonunu yaptık mı? Yaptık. Mehmedimiz, komandolarımız hep birlikte Afrin'de zaferi yakaladılar. Bazıları Kandil'den atıp tutuyor. Sıra oraya da gelecek’’ diye konuştu.

'2018'İN TÜRKİYE'SİNDE ARTIK KÜRT SORUNU YOK'

Kürt sorunun olmadığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘’Sadece hakka ve halka güvenerek bu yolda Kürt sorununu çözmeyi başardık. 2018'in Türkiye'sinde Kürt sorunu diye bir sorun yoktur. Eski Türkiye'de Kürtlerin kendileri sorun olarak görülüyordu. Bugünün Türkiye'sinde hiçbir vatandaş öyle görülmüyor. Bizim tek sorunumuz terör. Onu da çözüyoruz. Üstesinden geliyoruz. 780 bin kilometrekare vatanın bir karışında dahi eli kanlı terör sürülerine hak tanımayacağız’’ diye konuştu.

'BU DEVLET 81 MİLYONUN DEVLETİDİR'

Konuşmasında Türkiye vurgusu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘’Sokak çetelerinin bölge halkına musallat olmasına asla müsaade etmeyeceğiz. Reformlarımız sayesinde Türkiye en büyük dönüşümü gerçekleştirdi. Etnik kökeninden dilinden başörtüsünden poşusundan dolayı ayrımcılık yapan devlet anlayışı tedavülden kalktı. Bu devlet artık vesayetçilerin değil Türkü ile Kürdü ile 81 milyonundu’’ dedi.

'AYRIMCILIK TEDAVÜLDEN KALKMIŞTIR'

Etnik ayrımcılığını bitirdiklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘’İnsanlarına etnik kökeninden, dilinden, dış görünüşünden, sakalından, sarığından, başörtüsünden, feracesinden, poşusundan dolayı ayrımcılık yapan devlet anlayışı tamamen tedavülden kalkmıştır.  Her ne kadar muhalefet hazımsızlık duysa da bugün 16 yıl öncesine göre daha özgür bir Türkiye var’’ dedi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.