20 Temmuz 2019
  • Istanbul 23.89°
  • Ankara 18°
  • Izmir 24°
İmsak 03:50
Güneş 05:41
Öğle 13:15
İkindi 17:13
Akşam 20:39
Yatsı 22:23
BIST101.849
Dolar5,6592
Euro6,3832
Altın259,35

CHP Kurultayı'nda Skandal! İnce Çılgına Döndü

Kemal Kılıçdaroğlu'nun mükerrer oyların Muharrem İnce adına sayılmasına yönelik isteği İnce'yi sinirlendi. Delegelere tepki gösteren İnce, "Lütuf istemiyorum... Daha bana müzik bile çalmıyorsunuz" diyerek tepkisini dile getirdi.

CHP Kurultayı'nda Skandal! İnce Çılgına Döndü

CHP'nin 36. Olağan Kurultayı'nda Yalova Milletvekili Muharrem İnce'nin, adaylık başvurusuna dönük imzaların incelenmesi neticesi 115 oyla genel başkan adaylığı için yeterli oyu bulamadığı ifade edildi.

MUHARREM İNCE VE KEMAL KILIÇDAROĞLU YARIŞIYOR

Genel Başkan adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, mükerrer oyların Muharrem İnce lehine sayılması isteğinden sonra seçimde iki adayın yarışacağı beyan edildi. Divan Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Kemal Kılıçdaroğlu'nun bir dilekçe vererek mükerrer reylerin İnce lehine sayılmasını önerdiğini ifade etti.


"MÜZİKTE BİLE ADALETİNİZ YOK"

Bu durumun hemen ardından kürsüye çıkan CHP Yalova Milletvekili M.İnce, "Ben o 48 arkadaşıma sesleniyorum. Ben bu lütufla aday olmam." dedi. İnce, ilk önce CHP'de ardından Türkiye'de değişim istediklerinin vurgusunu yaptı ve ekledi. "Adalet kurultayı diyorsunuz, bana müzik bile çalmıyorsunuz. Müzikte bile adaletiniz yok sizin. Cesaret diyorsunuz, dokunulmazlıklarda 'evet' oyu veriyorsunuz. Yoldaşlarım, hepinizin gözünün önünde oluyor bunlar. Buna dur deyin." sözleriyle tamamladı.

Son Dakika GÜndem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri