Seçim bölgesi Ardahan'da çalışmalarına devam eden Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Ardahan milletvekili Öztürk Yılmaz, parti binasında basın açıklaması yaptı. ABD'den satın alınan F-35'lerin teslim tarihinin 24 Haziran seçimlerinden 3 gün önceye denk gelmesini eleştiren Genel Başkan Yardımcı Öztürk, "Bu yapılan seçim öncesi bir rüşvettir" ifadelerini kullandı.

"SEÇİM ÖNCESİ ŞOV YAPILIYOR"

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz, "ABD firmasının 21 Haziran'da F-35'lerin teslimi konusunda bir açıklama yaptığını biliyoruz. Esasen ABD ile AKP hükümeti basın önünde çatışıyormuş gibi görüntüler vermelerine rağmen, bu seçim öncesi bir rüşvettir. Bu açıkça seçim öncesine getirilmek suretiyle bir şov yapılması, işte biz böyle güçlüyüz, dünya ile ilişkilerimiz gayet iyi, savunma alanında gayet iyi gidiyor görüntüsü verilmesine dönük bir tarih programlanması olarak görüyoruz biz bunu" şeklinde konuştu.

"KAMUOYUNU ALDATMAYA YÖNELİK ÇALIŞMALAR"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz açıklamalarını şöyle devam ettirdi:

‘’AKP'nin hükümet olarak hem içeride, hem dışarıda, içinde bulunduğu açmazı aşabilmek için bütün ulusal konuları seçim malzemesi yapması, seçime dönük ve seçimle alakalı her şeyi gündeme getirmesi ibretlik bir durumdur. Ama ne olursa olsun, bütün her şey kamuoyumuzun gözü önünde oluyor. Sözüm ona, içerideki bütün adımlar seçime dönük oluyor. Dışarıdaki bütün konular, Membiç planı, ABD'den F-35 alımı, AB ile bir yakınlaşma gibi gösterilmesi, güya vize kolaylığının sağlanacağı şeklinde bir imada bulunulması, bunların hepsi 24 Haziran'daki seçim öncesi içerideki kamuoyumuzu aldatmaya, yanıltmaya yönelik bir çalışma olarak görüyoruz. Bir algı operasyonu yapılıyor açıkçası.’’

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.