Bursa'da Baba, Oğlunun Cansız Bedeniyle Sokakta Oturdu

Bursa'da süs havuzunda boğulan 2 yaşındaki Osama Muhammet’in cansız bedenini teslim alan baba Muhammet Salih oğlunun vücudundaki otopsi izlerini görünce organları çalındı zannetti. Baba oğlunun cesedi ile yaklaşık 2 saat yolda oturdu.

Bursa'da Baba, Oğlunun Cansız Bedeniyle Sokakta Oturdu

Oğlunun Cansız Bedeniyle Sokakta Oturdu

Suriyeli Muhammet Salih'in oğlu Osama Muhammet, 22 Haziran günü evlerinin yakınında bulunan süs havuzunda serinlerken boğuldu. Cumhuriyet savcısı, küçük çocuğun ölümünü şüpheli bularak, kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için otopsi yapılmasına karar verdi. Osama Muhammet’in cansız bedeni, Bursa Adli Tıp Kurumu’na getirilerek, otopsi yapıldı. Otopside küçük çocuğun boğularak öldüğü ve ölümünde şüphe olmadığı saptandı. Osama Muhammet’in cenazesi, 24 Haziran’da defin işlemleri için babası Muhammet Salih’e teslim edildi.

ORGANLARININ ALINDIĞINI DÜŞÜNDÜ

Muhammet Salih cenazeyi teslim aldıktan sonra, oğlunun cansız bedeninde otopsi izlerini gördü. Bunun üzerine Salih oğlunun iç organlarının çalındığını düşündü ve cesedi kucağına alıp merkez Osmangazi ilçesi Sırameşeler Mahallesi’nde bulunan Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği’ne geldi. Muhammet Salih burada taşkınlık çıkartınca, görevliler durumu polis ekiplerine haber verildi.

Gelen polis ekipleri, tercüman aracılığı ile Muhammet Salih ile konuştu. Durumu öğrenen polis ekipleri, Muhammet Salih’e, oğlunun cesedinin üzerinde bulunan izlerin otopsiden kaynaklı normal bir durum olduğunu anlatmaya çalıştı. Derneğin kapısının önünde kucağında çocuğunun cesediyle oturan Muhammet Salih'i polis ikna edemedi. Yakınlarının da devreye girmesiyle birlikte oğlunun cesedindeki kesiklerin otopsiden kaynaklı normal bir durum olduğuna ikna olan Muhammet Salih, defin işlemleri için dernekten ayrılarak, Mezarlıklar Müdürlüğü'ne gitti. Osama Muhammet, Hamitler Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR