Beyoğlu'nda Topluca Gezen 13 Kişiye Ceza Kesildi

Sokağa çıkma yasağı olmasına rağmen Beyoğlu'nda gezen 13 kişilik arkadaş grubu polisler tarafından yakalandı. Sosyal mesafe kuralına uymayan grupta sadece 1 kişi maske takarken, her birine 3 bin 150 lira para cezası yazıldı.

Beyoğlu'nda Topluca Gezen 13 Kişiye Ceza Kesildi

Beyoğlu'nda Topluca Gezen 13 Kişiye Ceza Kesildi

Çin'in Vuhan kentinden yayılmaya başlayan coroanvirüs salgını 11 Mart tarihinde ülkemizde de görüldü. Bunun ardından birçok önlem alınırken, alınan önlemler arasında hafta sonu sokağa çıkma yasağı da yer aldı. Öte yandan özel gün ve resmi tatillerin olduğu dönemlerde de sokağa çıkma yasağı ilan edilirken, bu hafta da 16, 17, 18 ve 19 Mayıs tarihlerinde sokağa çıkmak yasaklandı.

Ekipler sokağa çıkma yasağının olduğu illerde denetim yaparken, Beyoğlu'nda pes dedirten bir olay yaşandı. 13 kişilik arkadaş grubu, Tarlabaşı Bulvarı üzerinde toplu halde gezerken polis ekipleri tarafından yakalandı. Grup içindekilerden sadece birinin maskesi bulunurken, grupta sosyal mesafe kuralına da uyulmadı. Grupta bulunan her kişiye 3 bin 150 lira para cezası kesildi. Grup, ikişer üçer olarak ayrı yönlere gönderildi.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR